Leto je obdobie búrok, krupobitie a silného vetra, ktorý sa doprovází.Jak sa chová plechová krytina v tomto počasí?
 
 

Bez bleskozvodu na dome sa nezaobídete

Plechová krytina znesie výboja blesku, ak spĺňa určité parametre. Plech musí mať dostatočnú hrúbku, ktorú spravidla plechová krytina nemá. Ochranu pred bleskami tak musí zaisťovať hromozvody. Pokiaľ chcete hromozvod na dom, rozhoduje o jeho potrebe projektant. Možno si ho však nechať odborne nainštalovať z vlastnej vôle a to na dom aj betónovú garáž. Hromozvody smie montovať iba pracovníci s príslušným oprávnením.
 
 

Kvalitná oceľová krytina odolá búrke i vetru

Letné búrky spája tiež silný vietor a krupobitie. Viete, ako sa plechová strecha v tomto počasí chová? Pokiaľ je krytina podložená doskami, zamedzíte vibrovanie plechu a zvuk dažďa a vetra vás svojím hlukom neobťažuje. Plech je prirodzene nenasiakavý a tak vaše plechová krytina nie je nijako ohrozená prúdy vody, čo sa životnosti týka.
 

Je nutný hromozvod na plechové garáži?

 
Povinná inštalácia bleskozvodu platí pre objekty, kde môže blesk ohroziť väčší počet ľudí alebo napáchať veľké škody. Je povinnosť ho mať na veľkých obytných domoch, školách, nemocniciach a ďalších verejných budovách. Pri rodinných domov musíte mať hromozvod pokiaľ stojí dom na samote alebo na kopci, inak je rozhodnutie úplne na vás. Ak chcete osadiť plechovú garáž bleskozvodom, aj toto rozhodnutie záleží len na vás.
 
 

Výhody mobilnej garáže

Ak sa rozhodnete pre obstaranie garáže z betónu alebo plechu, môžete počítať s nízkou obstarávacou cenou a rýchlou dodávkou. Pokiaľ chcete dvojgaráž alebo radovú garáž je vhodné ju opatriť tiež bleskozvodom. Chránite tak majetok všetkých, kto v garáži parkujú svoje vozidlo.