Aj keď sa v náradí zrovna nevyžívate, iste máte doma kufrík so základným vybavením...
 
 

Rady pre začínajúcich domácich majstrov:

Vybudovali ste si dielňu v garáži alebo máte kufrík s náradím v predsieni? Prinášame pár dôležitých rád každému začínajúcemu kutilovi:
 
  1. Aby vám nepraskalo pri zatĺkaní klinca drevo, nalepte na dané miesto najprv izolepou a potom sa dajte do práce. Izolepou potom nezabudnite odstrániť.
  2. Skrutky pred použitím namažte olejom. Zamedzíte tomu, že by v budúcnosti zhrdzavený. Ak nemáte oleja, posypte je grafitom. V prípade potreby je ľahko povolíte.
  3. Kĺže vám skrutkovač? Potom ste siahli po nesprávnom. Kvalitné náradie má certifikát kvality a správnej ergonomické tvarovanie. Rukoväť potrite obyčajnou kriedou a náradie vám kĺzať už z ruky nebude.
  4. Předvrtávejte - začnite na vŕtačku tlačiť kolmo až v prípade, že sa vrták po spustení oprie pevne do miesta označeného krížikom. Ak potrebujete urobiť väčší otvor, začnite vŕtať s menším vrtákom. Väčším potom otvor ľahko prehĺbite a rozšírite. Na citlivé miesta môžete pred vŕtaním nalepiť izolepou, ktorú neskôr zložíte.
  5. potr
  6. o potrebujete nabrúsiť nožnice? Strihnite s nimi niekoľkokrát do hrdla sklenenej fľaše.
  7. Zostala vám farba po maľovaní? Ešte vám poslúži. Stačí ju precediť, aby ste ju zbavili hrudiek. Takto zúži aj zvyšok sadry, ak ste ju vsypal do vody, nie naopak. Stačí ju trochu navlhčiť a rozmiešať.
  8. Idete nakúpiť náradie? Jeho nákup zvažujte podľa ceny a kvality, tiež podľa frekvencie používania. Ak chcete mať v drevenej garáži náradia a pravidelne ho používať, potom neváhajte investovať väčšie čiastky do skutočne kvalitného náradia.