Osvetliť je potreba nielen garáž, ale aj priestor pred garážou. Aká svetla vybrať?
 
 
 

Nástenné svietidlá

Ak máte v betónovej garáži sekčné garážové brány, ktoré sa otvárajú až pod strop, sú vhodným variantom nástenné svietidlá. Potom, čo vojdete do garáže a máte svietidlo len na strope, potom čo prídete, je osvetlená len strecha auta. Pri výbere osvetlenia garáže nie je potrebné dbať na dizajn, dôležitá je funkčnosť.
 
 

Ochrana

Svetla do montované garáže musí mať zvýšený stupeň ochrany IP krytia. Odporúčame vám hodnotu IP 44, tento údaj znamená, že je svietidlo chránené pred vnikom cudzích telies od priemeru 1 mm a viac. Ochranu pred prachom vám poskytne IP krytie začínajúcich číslom 5 a 6.
 
 

Žiarivkové svietidlá

Dnes patrí medzi najobľúbenejšie svietidlá pre osvetlenie garáže žiarivkové svietidlá. Poskytnú veľa rozptýleného svetla a zároveň majú nízku spotrebu energie. Žiarivky opatrené elektronickým predradníkom sa rozsvecujú okamžite, bez zbytočného blikania. Ak máte v garáži i dielňu, nezabudnite si osvetliť aj pracovný stôl.
 
 

Svietidlá s čidlom

Je potrebné osvetliť nielen garáž, ale aj priestor pred ňou a preto je vhodné si vybrať osvetlenie s čidlom. Môžete umiestniť tiež svietidlá okolo príjazdovej cesty. Svetlá s čidlom majú v sebe zabudovaný senzor, ktorý sa pri akomkoľvek pohybe okamžite rozsvieti. Samy takisto po určitom čase, ktorý si nastavíte, zhasnú. Svetlá s čidlom je možné použiť aj v interiéri a pri osvetlení garáže. Ušetríte si starosti s tým, či ste nezabudli zhasnúť. Osvetlí môžete aj prefabrikované betónové garáže. Uľahčí vám to prácu pri vyťahovaní a dávania vecí do auta.