6.4.2017
Havárie vody alebo prietrž mračien či povodeň môžu razom vykúriť dom, chalupu aj garáž. S odstránením vlhkosti pomôžu odvlhčovače vzduchu.
Odvlhčovač vzduchu vysuší aj betónovú garáž
Okrem profesionálnej sanácie si pre svoju betónovú garáž môžete zaobstarať vysúšače a odvlhčovača vzduchu. Ani v garáži by nemali steny a podlahy zostať dlho vlhké. Vlhké murivo napadnú plesne, ktoré sú pre ľudský organizmus škodlivé. Domáce elektrické odvlhčovače budú mať využitie v nejednej domácnosti. Akonáhle pleseň odhalíte, je potrebné ju šetrne chemickými prípravkami zlikvidovať. U starých domov je často potrebné vykonať izoláciu stavby a zoškrabať omietku.
Ako vybrať odvlhčovač
Vyberáte odvlhčovač vzduchu do domácnosti aj do garáže? Je potrebné pri nákupe poznať veľkosť priestoru, ktorý budete vysúšať. Následne je potrebné vybrať správny výkon odvlhčovania a vzduchový výkon. Pri nákupe prístroja sa zamerajte na výrobky, ktoré majú uvedené, koľko vody odstráni v litroch za 24 hodín. Nie je vhodné sa orientovať len podľa ceny.
Rozdelenie odvlhčovačov
Odvlhčovače vzduchu sa delia na kompresorovej a adsorpčné. Kondenzačné fungujú tak, že vzduch nasajú, ochladí a opäť ohrejú. Adsorpčné pohlcujú vlhkosť zo vzduchu adsorbentom. Táto technológia má oveľa účinný výkon a vaša betónová garáž nebude tak rýchlo vysušená.
Vypočítajte si potrebný výkon
Vzduchový výkon prístroja vypočítate celkom jednoducho: vynásobte plochu podlahy v metroch štvorcových výškou stropu v metroch a krát dva. Vždy počítajte s výkonom pre najväčšiu miestnosť v objekte, ktorú chceme odvlhčovať. Prístroje sa hodí aj v práčovniach a miestnostiach, kde sušíte v zime bielizeň.