11.4.2017
 
Najlepším spôsobom, ako si poistiť vozidlo pred zlodejmi, vandalmi a škaredým počasím, sú garáže. Táto stavba ale nemusí byť iba z malty a tehál, sú aj iné materiály.
 
 
 

Kvalitný betón

Najbližšie ku klasickým garážam majú ich betónové varianty. Betón ako taký je vysoko odolný materiál, ktorý zdatne odoláva nielen mechanickému poškodeniu, ale aj zubu času. Betónové garáže sa vyrábajú na kľúč. Je možné si ich objednať v mnohých veľkostiach a prevedeniach. Základná bunka je určená pre jedno vozidlo a jej cena sa obvykle pohybuje okolo sto tisíc. Ide ale o holú verziu bez dverí a ďalších nevyhnutných propriet, avšak aj s namontovaním dverí a zapojením elektriny ide stále o jeden z najlacnejších ochranných prvkov pre vaše vozidlo.
 
 

Jednoduchá montáž

Existujú aj lacnejšie možnosti, napríklad montované garáže. Tu už nejde o dokonalú pevnosť, ktorá všetko vydrží. V kvalitnom prevedení ale stále ide o nadštandardné protekciu pre vaše vozidlo. Zostrojenie garáže si pokojne môžete vykonať aj sami. Nejedná sa o prípravu cesty na Mesiac, stačí zložiť len niekoľko komponentov k sebe. Trvá to pár hodín. Každý sa ale montážou zaoberať nechce, za tie to môže urobiť firma. Táto služba je však zvyčajne spoplatnená.
 
 

Plech a drevo

Montované garáže sa vyrábajú z plechu aj z dreva. Plech nemusí pôsobiť dobre, ale plechové garáže sa dnes vyrábajú aj s omietkami, vďaka ktorým už nevyzerajú ako plechové domčeky. Drevené garáže sa hodí do každej záhrady. Nemusí za každú cenu slúžiť iba ako parkovací zastrešenie pre auto, dajú sa prerobiť na záhradnej dielňu alebo sklad pre náradie.
 

 

Dajte prednosť cene

Tradičné tehlovej garáže vedú, ale konkurencia je neúprosná. Aj alternatíva z betónu je rovnako odolná, iba o tretinu lacnejšie. Na poli cien však hrajú hlavnú úlohu montované garáže z plechu a z dreva. Nie sú síce také pevné, ale za to sú úplne mobilný. Sťahovať sa tak možno aj so svojou garážou.