13.2017
 
Ukradnúť dnes vozidlo na ulici je pre skúseného zlodeja brnkačka. Je preto potrebné také jedinca neprovokovať a miesto každodenného parkovanie pred domom si radšej zaobstarať garáž.
 
 

Lacnejšie parkovanie

Môže sa síce zdať, že tehlová garáž je najvhodnejšia zbraňou proti zlodejom aj počasie, ale v tomto prípade zdanie klame. K tomu, aby ste si postavili takú garáž, potrebujete nielen stavebné povolenie, ale aj veľa času na stavbu a v neposlednom rade aj značné množstvo peňazí. A to každý nemá. Cenovo dostupnejšie variantom sú montované garáže. Kvôli nim nebudete musieť strácať nervy na stavebnom úrade ani čakať týždne na to, až budú hotové.
 
 

Jedná sa o prefabrikované stavebnice

Ako prefabrikáty sa dajú ľahko zložiť. K montáži nie je potrebná žiadna špeciálna príprava, k ich zloženie bohato postačí bežné náradie. Kto sa ale nechce skladaním stavebnice zaoberať, môže si priplatiť a nechať všetku tvrdú prácu na predajcovi. Tieto garáže sa vyrábajú primárne z plechu, ale bežne si môžete kúpiť aj drevené garáže. Plech nemá práve povesť kvalitné suroviny, ale s dobrým pozinkovaním sa do neho nepustí hrdzu a pri správnom ukotvení nedokáže plechovú garáž odniesť ani orkán.
 
 

Rôzne typy

Plechové garáže sú k dostaniu v mnohých prevedeniach. Niektoré vyzerajú len ako kovové kocky, iné ale môžu pripomínať murovanú stavbu. Montované garáže s omietkou sa dnes predávajú úplne bežne. Sú k mání v mnohých veľkostiach. Za niekoľko málo desetitisícovek tak nemusíte mať pri dome garáž iba pre jedno, ale pre viac áut. Naviac sa tieto konštrukcie nemusí nutne využívať iba na parkovanie, môžu plniť aj mnoho iných úloh, napríklad skladisko pre bazénovú techniku.
 
 
Garáže z plechu či dreva nemusí vyhovovať každému. Keď ale chcete ušetriť a zároveň mať auto bezpečne pod strechou, vykašlite sa na tradíciu a zvoľte si montovanú garáž. Rozhodne na tom neprerobíte.