2.5.2017
 
Zveľaďovanie záhrady je činnosť zvyčajne veľmi náročná a nie je dôvod, prečo si ju trochu neuľahčiť. Trebárs kúpi kvalitného náčinia.
 
 
 

Búda na nástroje

Veľkým pomocníkom môže byť aj záhradný domček. Pokiaľ máte záhradu hneď pri dome, nemá príliš zmysel si takúto konštrukciu zhotovovať, ale ak máte záhradu ďalej od bydliska, záhradný domček iste oceníte. Nie je určený len pre ukladanie záhradného náčinia, môže byť pokojne prebudovaný na chatu, kde sa dá v pokoji posedieť s priateľmi alebo v prípade núdze pár nocí prespať. Domček si môžete postaviť sami, ale tiež kúpiť v drevené či plechové variante. Domček nahradí aj plechová garáž.
 
 

Polievanie

Nielen trávnik, ale aj ostatné rastlinstvo na záhrade potrebujú pravidelne zalievať. Preč už sú doby, kedy sa chodilo pre vodu s kanvicou k studni. Dnes sa len stačí pripojiť na vodovod a zavlažuje prakticky bezpracne. Hadica v súčasnosti majú celý rad nadstavcov, ktoré dokážu regulovať prúd vody. Nemusíte sa teda obávať, že by ste si petúnie zničili silným vodným tlakom. Ani sa sebedelší hadicou sa nemusíte dostať všade. Preto je vhodné zaobstarať si pár zavlažovačov a strategicky je rozmiestniť po záhrade. Potom budete mať istotu, že vám trávnik neuschne. Nezabudnite mať rezervné hadice v drevenej garáži.
 
 

Kosenie trávnika

Jednou z najmenej obľúbených záhradných prác je kosenie trávnika. To sa dá zariadiť aj vretenovou kosačkou, avšak to je voľba skôr pre masochistov. Lepšie je neškudlit každú korunu a zaobstarať rotačnú kosačku. Moderné typy zvládnu zastrihnúť pažiť veľmi rýchlo a na požadovanú dĺžku. Rohy a iné zákutia, kam sa ťažko dostanete, potom možno Došek ručné kosačkou.
 
 

Lepšie výsledky s lepšou technikou

Málokto si želá, aby jeho záhrada bola zarastená burinou a zvädnutým kvietím. Aby ste dosiahli aspoň prijateľného vzhľadu vášho zeleného ihrisku, mali by ste sa pripraviť na nejaké investície. Minimálne dobrá kosačka a záhradné zavlažovanie sú nevyhnutné mať v každej garáži.