4.5.2017
 
Mať doma bazén je snom snáď každého, kto sa nemá v sparnom lete kde ochladiť a zvlažiť. Hlavným dôvodom, prečo si bazén kupujeme, je práve relax a zábava pre deti i dospelých. Výdavky nie sú jednorazové, je potreba investovať do pravidelnej údržby.
 
 

Vytiahnite bazén

V našom miernom klímy možno bazén používať len tri až štyri mesiace v roku, ak ho nezastřešíte. Často však rodiny vytiahnu nafukovací bazén z garáže, ktorý je vhodný pre vodné hrátky malých detí, nedá sa v ňom plávať.
 
 

Výhody bazéna

Lepším riešením je väčšia plavecký bazén, zapustený do zeme. Bazén vám poskytne tiež priestor pre cvičenie a hry. U vlastného bazéne môžete organizovať letné party. Garáž premeníte v malú krčmičku či bar a môžete si užívať leta plnými dúškami.
 
 

Nevýhody bazéna

Nevýhoda veľkých bazénov spočíva najmä v tom, že sú nebezpečenstvom pre neplavcov a malé deti. Rozhodne nepodceňujte investíciu do ochranných prvkov. Deťom je vhodné zaobstarať kúpacej vesty aj plavecký kruh či krídelká. Rozhodne nenechávajte malé deti u hlbokého bazéne bez dozoru.
 
 

Údržba bazéna

Ďalšie pre niekoho nevýhodou je náročnosť starostlivosti o bazén. Vyžaduje nielen čas, ale aj investície do bazénovej chémie a ďalších prostriedkov, ktoré pomôžu udržať bazén aj vodu vo vysokej kvalite. Ako sa starať o bazén vám poradí tiež odborný predajca, takisto pomôže s výberom vhodných prípravkov. Domáci bazén je skvelou atrakciou, ale rovnako je k nemu potrebné pristupovať zodpovedne. Využite možnosti bazén zastrešiť alebo prikryť solárne plachtou, ktoré zabráni deťom a domácim maznáčikom v páde do bazéna.