16.6.2017
 
Chcete si pri dome postaviť garáž, ale na jej realizáciu vám chýbajú finančné prostriedky? Existujú aj lacnejšie cesty, ako môžete zaobstarať svojmu vozidlu adekvátnu bezpečnosť.
 
 

Cena je rozhodujúca

Bežná tehlová garáž sa stále používa najčastejšie, ale aj tak je pomaly nahradzovaná mobilnými typy. Tie sú totiž oveľa lacnejšie. Cena je stále jeden z hlavných atribútov, podľa ktorých sa väčšina obyvateľov stále riadi. Nízke obstarávacie náklady ale nemusí hneď znamenať, že je sa jedná o podradné tovaru. V niektorých prípadoch je to samozrejme pravda, ale aj mobilné garáž môže ponúknuť dostatočný komfort a bezpečie nielen pre vozidlo, ale prípadne aj pre uskladnené záhradné náradie a techniku.
 
 

Typy z plechu

Typickým zástupcom mobilných garáží je plechová konštrukcia. Čo ju chýba na kráse, to vynahrádza inde. Plechová garáž sa dá veľmi ľahko zložiť. Celý proces montáže zvyčajne trvá len niekoľko hodín. To je veľký rozdiel oproti zdĺhavé stavbe tehlového zastrešenie. Plechové dosky sú pomerne ľahké a teda sa s nimi dobre pracuje. Kostra samotná býva obvykle vyrobená z oceľových profilov, ale je možné ešte naraziť na plechové garáže, ktoré držia pohromade kostra z hliníka.
 
 

Do záhrad sa hodí

Prefabrikované garáže sa nerobia výhradne z kovu, ale aj z dreva. Môžu mať podobu zrubu alebo byť vyrobené z panelov. Drevená garáž nemá väčší problém zapadnúť do prostredia záhrady, vkus jej rozhodne nechýba. Na rozdiel od plechových variantov nie je potrebné drevenú garáž kupovať v obchode. Šikovní domáci majstri si ju môžu postaviť sami. Stačí si zohnať materiál a mať dostatočné množstvo času.
 
 

Zateplenie

Či plechová či drevená, oba typy sa dodávajú bez zateplenia. Za to je nevyhnutné si priplatiť. Nie je však potrebné hneď siahať hlbšie do peňaženky, tepelná izolácia mobilné garáže sa dá vykonať aj podomácky. Stačí interiér obložiť dostatočne hrubým polystyrénom.