29.9.2017

Veľmi efektívnym riešením parkovanie vášho vozidla sú hotové betónové garáže. Predstavujú nadčasové riešenie parkingu, ktoré vám vydržia dlhé roky. Navyše tým zaistíte svojmu vozidlu úplne dokonalé podmienky a tým zároveň výrazne predĺžite jeho životnosť. Aby garáž ale bola dokonalá, potrebujete zároveň tiež kvalitné vráta.

Rôzne typy bránbetonova garaz showroom

Zakúpená betónová garáž z jedného kusu samozrejme už vráta má. Patrí medzi jej súčasti. Samozrejme brány do garáže môže byť celý rad rôznych typov. Mali by ste sa preto ešte pred samotnou inštaláciou garáže zamyslieť nad tým, ktorá pre vás budú najvhodnejšie. Úplnou klasikou sú dvojkrídlové brány, ďalej môžete mať napríklad rolovacie, posuvné. Kritériom výberu brán by ale mala byť veľmi jednoduchá manipulácia s nimi. Určite nechcete, aby sa nejako zasekla práve vo chvíli, keď to najmenej potrebujete. Zároveň potrebujete, aby zaberali čo najmenej miesta. Tým pádom vyzerajú z hry dvojkrídlové brány.

Vyklápa sa k stropu

Tiež s posuvnými alebo rolovacími bránami u betónovej garáže môže byť niekedy problém. Problémy s otváraním brány pritom znamenajú nemalé komplikácie. Preto ako úplne najvhodnejšie sa javí sekčné alebo výklopné brány, ktorá sa otvárajú úplne hladko. Naviac vám neukrojí žiadny priestor, ktorého môžete mať aj tak málo. Pokiaľ ide o výklopné brány, tá sa vyklápajú k stropu garáže. Bývajú vybavená automatickým pohonom, čo pre vás znamená menej práce.

Môžete si otvoriť aj zvnútra

Vaše garáže betónové sú tak chránené pred vstupom kohokoľvek cudzieho. Vráta tomu efektívne zabráni. Navyše automatické systémy mávajú väčšinou možnosť zabezpečiť otvárania vnútri garáže aj mimo, pre prípad, že by došlo k poruche. To sa ukazuje ako veľmi praktické. Keby došlo k problému, môžete si tak otvoriť aj v prípade, že uviaznete vnútri.