11.10.2017

Jednoznačným dôvodom proc garážovať vozidlo je jeho ochrana pred zlodejmi. Práve z týchto dôvodov dáva veľa ľudí prednosť garážam pred státím na ulici alebo jednoduchým prístreškom. A to sa ukazuje ako naozaj správny krok.

Prístrešok nie je prekážkoubetonova garaze hotovegaraze 6

Otvorený prístrešok síce chráni vaše auto pred nepriazňou počasia, ale zlodeji to majú jednoduchšie. Môžu si auto odviezť a prekážkou pre nich nemusí byť ani zamknutá brána na vašom pozemku. Aj tak o svoje vozidlo môžete prísť, bohužiaľ. Ovšem betónová garáž pre lupiča bude oveľa väčší prekážkou, ktorú bude ťažko prekonávať. Preto bezpečnosť vášho vozidla hovorí pre to zaobstarať si garáž a nie prístrešok, aj keď to znamená vyššie finančné náklady. V tomto prípade ide jednoznačne o dobre investované peniaze.

Kúpte si kvalitné vráta

Pre zlodejov nie je tak ľahké preniknúť do garáže, najmä ak ju máte dobre zabezpečenú. Keď sa bude snažiť vniknúť dovnútra, ľudia si toho môžu všimnúť, pretože to bude znamenať hluk ako bude ničiť zámok a otváranie. Prefabrikované betónové garáže je ale preto dostatočne zabezpečiť. Základom sú kvalitné vráta napríklad s automatickým otváraním.

Diaľkové ovládanie vám pomôže

Práve kvalitné vráta na diaľkové ovládanie môžu pre zlodeja znamenať veľkú prekážku. Preto v tomto smere hľadajte optimálne riešenie. Nešetrite na zatváranie brán, nemuselo by sa vám to vyplatiť. Ak budete mať na garáži len obyčajný jednoduchý zámok, na zlodeja to bude pôsobiť doslova ako magnet a to určite nechcete. Betónové garáže z jedného kusu je ale ľahké opatriť kvalitným zatváraním. Zároveň nikdy nezabudnite garáž zavrieť, aj keď sa chystáte si len na chvíľku odskočiť. Nikdy neviete, kto vás v blízkom okolí zrovna pozoruje. Stačí potom aj malá chvíľka a prídete o svoje vozidlo. Snažte sa takejto situácii stoj čo stoj zabrániť.