8.12.2017

Chcem novú garáž a neviem, ako na to. Tiež sa vám preháňa hlavou podobné myšlienky? Niet divu. Každý nemôže poznať, vedieť a vedieť všetko. Každý človek je odborníkom na niečo trochu iné. Málokto vie majstrovať a zvláda si všetko vyrobiť, vystavať, spravit. V skutočnosti je takto zdatných ľudí málo. A ťažké je aj plánovať stavbu, aby splnila všetky potrebné kritériá - to samozrejme platí aj o garáži.

Univerzálne riešenie? betónové garážebetonova dvojgaraz

Niekto nad tým možno mávne rukou - pche, garáž, to je maličkosť. Pre skúseného stavebníka, ktorý sa treba dokonca týmto odborom živia možná, ale nie tak pre človeka, ktorý je v tejto oblasti laikom. Ten si napríklad nevie rady ani s výberom garáže a jej umiestnení. Veľmi univerzálne a vhodné prakticky do akéhokoľvek umiestnenia sú betónové garáže. Najprv je ale nutné popremýšľať, kam ich umiestnite. Kde je pre garáž dostatok priestoru? Bude sa mi tam dobre vchádzať? Potrebujem tu spevniť terén? Čo je ešte nutné urobiť?

Potrebujete priestor pre osadenie

Tieto a podobné otázky by ste si absolútne logicky malí klásť v prípade, že sa rozhodnete, že garáž z betónu je tým pravým riešením práve pre vás. Je potrebné uvažovať aj o tom, aby v okolí garáže bol dostatok priestoru, kde sa môže pohybovať ťažká technika. Úzke uličky môžu byť problém. Preto je nutné vytvoriť okolo priestorov. Zároveň musíte vytvoriť pre garáž základové pásy, na ktoré sa osadí. Ak nemáte so stavebnými prácami naozaj žiadne skúsenosti a necítite sa ani na betónovanie základových pásov, nevadí.

Pozvite si radšej odborníkov

Aj na takejto práce si môžete pozvať a zaplatiť odborníkmi. Rozhodne je to lepšie zveriť práce do rúk ľudí, ktorí to vedia, ako robiť odborníka vo veci, ktorú neviete a nerozumiete jej. Potom totiž riskujete, že investujete veľa času a práce do veci, ktorá zapadla na svoje miesto. Šikovní betonári to ale zvládnu za chvíľku a urobia to precízne. Potom už zostane len slávnostný okamih. Prefabrikovaná garáž z jedného kusu k vám dorazí na nákladnom aute a žeriav ju usadia tam, kam treba. A vy konečne môžete parkovať.