10.1.2018

Akú zvoliť garáž? Aj keď je dnes ponuka naozaj veľmi široká, mnoho ľudí váha a nevie, ktorú garáž vybrať. Preto vám určite bude užitočný náš sprievodca, z akých garáží môžete vyberať. Možností je totiž samozrejme celá rada. Môžete mať lacnú a jednoduchú garáž, ale samozrejme sa dá zaobstarať aj drahšie riešenie.

Vaše vozidlo ochráni aj plachtaplachtová garáž


Prvý a vôbec najjednoduchšie je plachtová garáž. Ide o veľmi lacný spôsob, ako zagarážovat svoje vozidlo. Na oceľovej konštrukcii je natiahnutá vodeodolná krycia plachta z tkaného polyetylénu. Má vysokú odolnosť proti pretrhnutiu. Dovolí udržať vnútro úplne suchý aj počas dažďa. Rozmary počasia skrátka nikoho nezaskočí. Veľkou výhodou je, že montovaná konštrukcia z ocele umožní konštrukcii veľmi ľahko zmontovať a opäť rozmontovať. Vďaka tomu je garáž veľmi mobilný.

Mobilita i komfort zároveň


O niečo drahšie sú plechové garáže, ktoré ale tiež ponúkajú veľmi dobrú variantu uloženie vášho vozidla. Ich devízou je hlavne to, že zachovávajú rovnaký komfort parkovania ako garáže murované, ale pritom s oveľa menšími nákladmi. Práve preto rad ľudí volí túto variantu. Navyše aj plechová garáž je mobilný. Dodávajú sa pozinkované, takže vďaka úprave pomocou žiarového zinkovania vykazujú oveľa dlhšiu životnosť. Dajú sa tiež upraviť farebným RAL lakovaním.

Betónová variant je nákladnejšie


Konečne tretí variant predstavujú betónové garáže. Tie ponúkajú opäť porovnateľný komfort ako murované garáže. Veľakrát ľudia premýšľajú, či dať prednosť plechové garáži, alebo prefabrikované betónové garáži z jedného kusu. Plechová garáž má výhodu väčšiu mobilitu, pretože sa dá rozobrať a znovu zostaviť inde. Betónová garáž je síce tiež mobilné, ale musíte ju premiestňovať ako celok pomocou ťažkej techniky. Tiež býva nákladnejšie, než garáž plechová.