Chcete si zaobstarať mobilnú garáž? Aj plechová garáž musia spĺňať určité požiadavky, aby nám poslúžila správne.
 
 
 

Požiadavky na rozmer

Pred nákupom zvážte, na čo bude garáž slúžiť. Plechové garáže by mali mať dostatočný priestor, aby sme mohli pohodlne manipulovať s vozidlom. Nezabudnite, že musíte v garáži otvoriť dvere, nastúpiť, prípadne vystúpiť. Počítajte tiež s tým, že si napríklad v budúcnosti zaobstaráte väčšie vozidlo alebo v garáži začnete skladovať sezónne či nepotrebné veci.
 
 

Na čo garáž slúži?

Garáž primárne využívame na parkovanie vozidla, ale často ju využívame aj inak:
 
  • miesto pre parkovanie bicyklov, kolobežiek, úschovu športového vybavenia
  • uschovanie náčinie a strojov na záhradu
  • úschova nepotrebných vecí

Aká má byť veľkosť garáže?

Minimálna vnútorná veľkosť nielen garáže s omietkou je uvádzaná odborníkmi 2,6 x 5,2 m. Dôležité je zohľadniť rozmery svojho auta, k dĺžke autá pripočítajte 0,5 m, ako vzdialenosť, ktorá bude vozidlo oddeľovať od zadnej steny garáže. Od garážových brán by mal voz stáť aspoň 0,8 metra. Pre pohodlné vystupovanie z vozidla, prípadne vybratie dieťaťa z autosedačky, potrebujete na šírku aspoň 0,5 m od dverí. Výšku lacné garáže prispôsobte výške auta, minimálna je 2,1 m. Počítajte s ďalším priestorom na police a regály.
 
 

Garáž pre dve vozidlá

Ak máme doma dve vozidlá, celkom iste oceníme priestrannú dvojgaráž. Minimálna veľkosť je 5,5 * 5 metrov. Ide však iba o minimálny limit, pre pohodlné parkovanie by vaše plechová garáž na mieru mala mať aspoň 6 metrov na šírku. Opäť myslite na ďalšie voľné miesto pre manipuláciu s vozidlom a pre skladovanie vecí. Ak chcete mať v garáži viac priestoru, potom uvažujte o sekčných vrátach. Otváraním dverí pod strop ušetríte dostatok miesta.