Záhrada je miesto, ktoré vyžaduje našu starostlivosť po celý rok. Na jar pripravujeme záhradu na sezónu, na jeseň zase sezónu uzatvárame, cez zimu odhrabáváme sneh.
 

Kvalitné pomocníci pre záhradu 

Vyberajte si kvalitné náradie a stroje pre záhradu. Uľahčíte si manipuláciu s nimi. Dôležité je kvalitné spojenie jednotlivých komponentov, ergonomické rukoväte a kvalitný materiál z ktorého je náradie vyrobené. Dbajte u motorového náradia na také súčiastky ako je bezpečnostná funkcia automatického vypnutia.
 
 

Multifunkčné vysávače 

Skvelým pomocníkom, najmä pri jesennom upratovaní lístia je multifunkčný vysávač lístia. Kvalitný vysávač má funkciu vyfukovania, ktorá pomôže s odpratávaním lístia. Multifunkčné vysávače pomôžu tiež odstrániť zo záhrady vodu, napríklad pri čistení záhradného jazierka. Vysávače lístia s aku motorom nevyžadujú prívod elektriny, môžete sa pohodlne pohybovať po celej záhrade.
 
 

Píly a krovinorezy 

Pri výbere pil a krovinorezov si vyberajte kvalitné náradie s ostrou čepeľou. Ak režeme tupým nožom alebo pílou, pohmoždíme kôru stromu či konáre, čo potom komplikuje hojenie rezných rán stromu. Postihnuté miesta ľahko podľahnú škodcom a plesniam.
 
 

Drviče a štiepkovače

Drviče a štiepkovače uľahčí jesenné upratovanie záhrady. Drviče sú vybavené diskom s dvoma alebo troma nožmi, ktoré drvia odpad. Štiepkovač drví vetvy pomaly pomocou ozubeného kolesa a zvládne aj silnejší konáre. Vzniknutú štiepkou je možno kúriť, zatiaľ čo odpad z drviča môžete využiť ako mulčovací kôru alebo na kompost.
 
 

Správne uskladnenie 

Všetko náradie skladujte v suchej garáži alebo v dielni, prípadne v záhradnom domčeku. Ak nemáte dostatok miesta, môžete využiť aj skladovanie v pivnici. Príležitostný upratovanie vám umožní efektívne využívanie náradia, ktoré po každom použití očistite, po sezóne by malo prejsť kompletným servisom.