V mnohých rodinách je auto nevyhnutnou súčasťou, niektoré rodiny majú autá rovno dve. S tým nastáva problém, čo s autom?
 

Ako ochrániť vozidlo pred domom

Rýchlym a lacným riešením je jednoduchý prístrešok, ktorý ochráni vozidlo pred dažďom a slnkom pomôže ochrániť vozidlo spoľahlivo. Ďalším variantom je prístrešok so spádom, ktorý ochráni automobil od dažďovej vody, so strechou z polykarbonátu. Ďalším riešením je plechová garáž alebo betónové garáže. Prefabrikovaná garáž môže mať na streche zeleň. Trochu zdlouhavějším riešením je stavba klasickej garáže.
 

Než si vyberieme garáž ...

Ak začneme uvažovať o spôsobe garážovanie auta, musíme si položiť otázku, koľko chceme investovať do novej garáže a aké máme o nej predstavy. Spravidla máme len obmedzené finančné možnosti a tomu je so potreba prispôsobiť.
 
Aj lacné garáže nám môžu slúžiť niekoľko rokov. U rodinných domov je vhodnejším riešením zaobstarať si prístrešok na auto či mobilný garáž, než zložito budovať murovanú garáž. Ďalšou otázkou je veľkosť garáže, dôležité je tiež to, na čo budeme garáž využívať.
 

Akú garáž vybrať

Drevené garáže vďaka materiálu ponúka veľkú životnosť a odolnosť. Drevenú garáž môžete doplniť o prístrešok či praktickú dielňu. Plechové garáže sa vyrába z tepelne pozinkovaného plechu, ktorý odoláva korózii. Možno ich opatriť omietkou. Prefabrikované betónové garáže môžete ľubovoľne upravovať, vytvoriť z nich radovú garáž.
 

Výhody mobilných garáží

Mobilné garáže majú rad výhod. Nemusíte nikam jazdiť, garáž vám doručí až domov. Montáž nie je nijak náročná, nemusíte pre garáž hĺbiť základy, stačí betónové pätky, zemné skrutky alebo základové pásy, na ktoré garáž položíte. Dbajte na rovnosť teréne. Garáž na kľúč môže mať výklopné či krídlové brány, mnoho doplnkov. Garáž si môžete prispôsobiť na mieru svojim požiadavkám.