S budovaním bazéna je spojená celá rada úkonov, napríklad privedenie zdroje vody a pripojenie na elektrinu. Vyberte si odbornú firmu, ktorá vykoná všetko potrebné.
 
 
 

Výkop pre bazén

Odborná firma vykonáva výkopy pre bazén minibagre. Dôvodom je riziko poškodenia oveľa menšie plochy na záhrade a navyše sa malý bager zmestí skutočne všade. Minibagre sa vyhĺbi jama pre bazén veľmi rýchlo a navyše celkom presne. Minibager možno použiť aj na hĺbenie základových pásov, nádrží alebo základov domov, garáží či septiku.
 
 

Ako prebieha príprava terénu pre bazén

Potom, čo prebehne výkop pre bazén, je nutné okolitý terén znovu porovnať a celkom iste je to zbytočné robiť lopatou. Minibager je vybavený lyžicou, s ktorou pracovník hravo terén zrovná. Šetrnosť minibager pri práci vám ušetrí neskôr veľa starostí. Inštalácia vodných plôch na pozemok je veľmi populárny v posledných rokoch. Jazierka sú na rozdiel od bazéna oveľa náročnejšie stavbou.
 
 
 

Bazén v svahu je náročné riešenie

Než sa do stavby bazéna pustíme, je nutná príprava. Pozemok, kde bude bazén umiestnený, musí spĺňať určité parametre. Náročným riešením je výkop pre bazén vo svahu. Tu je rizikom možnosť zosuvu, preto je lepšie konzultovať budovanie bazénu vo svahu so statikom. Hladina spodných vôd nesmie dosiahnuť nad dno budúceho bazéna.
 
 

Príprava výkopu

Než začneme s výkopovými prácami pre bazén, je potreba vytýčiť stavebnú jamu v spolupráci s geodetom. Prihliada sa tiež k druhu zeminy, do ktorej bude bazén zabudovaný. Výkopové práce začnite ihneď po vytýčenie stavby. Ak si na to netrúfate, obráťte sa na odbornú firmu, ktorá vykoná kompletnú realizáciu bazéna. Vyhĺbenú jamu je potrebné zbaviť kamenia a veľkých balvanov. Pre bazén je potreba dno jamy vybetónovať.