3.4.2017
 
Mnoho ľudí riskuje bezpečia svojho auta už len tým, že celoročne parkujú pri chodníku. Zlodeji sa zaujímajú hlavne o nové moderné autá, ale prechádzajúce dav futbalových fanúšikov dokáže zdemolovať aj zastaranú škodovku. A ani počasie nie je práve k našim autám prívetivé.
 
 

Hlavná je odolnosť

Prvé, čo chce človek od slušného prístrešku pre automobil, je odolnosť. A to ako proti zlodejom, tak i proti dažďu a klímy všeobecne. Takúto odolnosť môže poskytnúť iba tradičné tehlová, respektíve betónová garáž. Rozdiel medzi oboma možnosťami je nielen v cene, ale aj v rýchlosti výstavby. Kým tehlová stavba je drahá a na jej vybudovanie sa čaká mesiace, prefabrikované betónové garáže sú k dostaniu za prívetivé ceny a ako bonus sú aj rýchlo vyrobené.
 
 

Rýchlosť je základ

Dnešná doba je uponáhľaná a málokto chce čakať pol roka na nové zastrešenie pre auto, ktoré do tej doby už nemusí byť pojazdné. Betónové garáže sa vyrábajú na kľúč a ich zhotovenie je tak otázkou niekoľkých málo hodín. Jedná sa samozrejme o vytvorenie jadra, jednotlivé doplnky v podobe inštalácie elektrických obvodov, brán či odkvapov sú inštalované až dodatočne. Veľa takých propriet ale nemusíte vôbec objednávať, niekomu bohato postačí iba tri holé steny s podlahou a strechou.
 

Používať sa môže hneď

Samozrejme, že garáž zo železobetónu nie je žiadny oriešok ani v tom najmenšom prevedení. Preto sa na prepravu používa valník. Konštrukciu je nevyhnutné zakotviť v betónovom základe. A to pomocou žeriavu. Dĺžka celého ukotvovacieho procesu závisí hlavne od klimatických podmienok a štruktúre pozemku. Zvyčajne sa jedná o prácu na hodinku. Akonáhle betónové základy zaschnú, je možné okamžite začať garáž využívať.
 

Ľahké sťahovanie

Vďaka nákladným autám sa dnes dajú ľahko premiestňovať aj garáže z takých materiálu ako je betón. To oceníte napríklad pri zmene bydliska. Nebudete si tak musieť kupovať nové parkovacie miesto.