10.4.2017

Spoľahlivá garáž ochráni dokonale auto pred počasím, vandalmi aj zlodeji. Ak preferujete rýchlu výstavbu, vyberte si niektorú z montovaných garáží.

 

Výhody montované garáže

Najväčšou výhodou garáže je jej mobilita. Garáž aj po rokoch ľahko presťahujete na iné miesto. Môžete ju využiť nielen na parkovanie vozidla, ale aj ako sklad, dielňu či náraďový domček. Vždy záleží predovšetkým na jej veľkosti. Podmienkou pre umiestnenie garáže je dokonale rovná plocha, najlepšie betónová doska.

 

Aká je betónová garáž?

Oproti klasickej murovanej garáži je betónová garáž zhruba až o polovicu lacnejšie. Výhodou je veľká variabilita rozmerov. Vybrať si môžete tiež z celej rady doplnkov, ktoré vám pomôžu garáž doladiť podľa svojho vkusu a potrieb. Ak máte hotové základy a príjazdovú cestu, postavíte garáž za hodinu. Táto garáž má výborné klimatické podmienky.

 

A čo takto plechovú garáž?

Plechová garáž je vyrobená z ľahkých plechov, s pultovou alebo sedlovou strechou. Nesmie chýbať výklopné brány. Plechové garáže sú veľmi obľúbeným riešením tam, kde potrebujete rýchlo ďalšie garáž. Vybrať si môžete tiež varianty so striekanou omietkou. Možno si vybrať potrebnú veľkosť, šírku i dĺžku, typ strechy, počet okien, typ brány a ďalšie doplnky.

 

Riešením je drevená garáž

Drevená garáž je jednoduchá drevostavba, ktorú stačí postaviť na rovnú dosku a ukotviť do základových pätiek. Drevená garáž sa hodí do všetkých typov záhrad. Strecha je spravidla tvorená panelovou konštrukciou, všetky kotevné prvky sú pozinkované. Garáž môžete doplniť aj o pergolu či prístrešok pre ďalšie auto. Problémom nie je ani dvojitá garáž.