18.4.2017
 
V súčasnej dobe sa tešia veľkej obľube hotové garáže, ktoré sa vyznačujú rýchlou realizáciou, veľkým úžitkom a nízkou obstarávacou cenou. Vybrať si môžete drevené, plechové alebo betónové garáže.
 
 

Starostlivosť o garáž

Hotová garáž na kľúč je komfortným miestom nielen pre vaše auto, ale aj pre človeka, ktorý sa v danej garáži pohybuje. Tá môže plniť účely skladu či dielne.
 

Vetranie a sucho

Vlhko vnútri drevenej garáže nie je ničím príjemným a pre automobil môže znamenať koróziu aj ďalšie komplikácie. Vlhkosť má zlý vplyv na zdravie človeka. Garáž je potrebné pravidelne vetrať, aby v nej bolo stále sucho. V lete je vhodné mať otvorenú celú bránu, v zime nestačí len pootvoriť garážové okno. Moderným riešením je klimatizácia. Neumývajte automobil v garáži, v zime do neho nevchádzajte s nánosom snehu.
 

Správny chod dverí

Súčasné moderné garážové brány možno využiť aj pre plechové garáže. Sú vybavené automatickými systémami otvárania. Stačí vám k otvoreniu úplne jednoduchý ovládač. Techniku ​​dverí nechajte pravidelne skontrolovať odborníkom a dodržiavajte zásady údržby. Časti garážových brán pravidelne čistite a premazávajte.
 

Poriadok byť musí

Vo svojej betónovej garáži musíte mať naprostý poriadok. Nie je to nutnosť či vaša povinnosť, ale ušetríte si tak veľa času pri hľadaní vecí. Neporiadok je živnou pôdou pre mnoho mikróbov, zmenšuje úžitkový priestor a zvyšuje vlhkosť.
 
Automobil upratujte a čistite vonku, aby ste si nečistoty nepriniesli do garáže. Na podlahe sa práši a vznikajú najrôznejšie škvrny. Po každej práci garáž riadne upracte, podlahu zameťte, prípadne vytrite. Starajte aj o vnútornú časť garáže, používajte antikorózne nátery.