20.4.2017
 
Prístrešok pre vozidlo môže mať mnoho podôb. Nie je potreba sa spoliehať iba na tradičné tehlovú garáž, existuje široké spektrum rôznych alternatív.
 
 

Najodolnejšie garáže

Zďaleka najodolnejším typom garáže je garáž betónová. Ide v podstate o betónovú bunku, ktorá sa následne dovybaví všetkým potrebným. Nie je nutné na jej stavbu čakať dlho, obvyklá doba dodania od objednávky je len pýr týždňov. Nejedná sa o žiadnu statickú stavbu, ale o mobilný konštrukciu, ktorá však k pohybu potrebuje silný valník. Čo nepotrebuje, to sú základy. Garážam tohto typu bohato stačí betónový podklad, do ktorého sa ukotvia oceľovými klincami.
 
 

Najlacnejšie garáže

Ďalším mobilným typom garáží sú montované garáže. Ich cena sa pohybuje veľmi nízko. Rozhodne ide o najlacnejší prístrešok pre auto. Plechové garáže sa dajú zaobstarať už stoviek, ale je lepšie siahnuť hlbšie do peňaženky a zaobstarať si luxusnejšie verziu, ktoré nebude chýbať ani omietka. Tieto garáže sú nielen odolnejšie, ale sú vizuálne aj oveľa príťažlivejšie. Jednoduchou kocku z plechu chce mať hneď vedľa domu asi málokto.
 

Jednoduchý presun

Veľkou prednosťou montovaných garáží je ich mobilita. K prevoze plechového typu navyše nepotrebujete objednávať žiadny nákladný automobil, bohato postačí požičať si dodávku. Samozrejme je ale nutné celú konštrukciu rozobrať. K tomu stačí trocha šikovnosti, skrutkovač a kľúč. Vďaka tejto schopnosti nemusíte hľadať nový domov pre vaše vozidlo vo chvíli, keď sa budete sťahovať do inej lokality. Proste si zbalíte svoju garáž so sebou.
 

Z prírodného materiálu

Ak vám nebude vadiť si priplatiť, berte garáž z dreva. Prírodné materiály sú stále v kurze a drevo je na prvý pohľad oveľa krajšej ako plech, aj keď omietnutý. Drevené garáže najlepšie vyniknúť v blízkosti starších obydlí či drevostavieb, ale dobre fungujú aj ako ozdobná kulisa moderných stavení.