3.5.2017
 
 
Nad kosením trávy strávime pri dome či na chalupe niekoľko hodín. Sú však miesta, ktoré bežnú kosačkou na trávu pokosiť nejdú. Čo robiť, aby sme zošlachtilé zanedbaný kút záhrady?
 
 
 

Krovinorez si poradí

V garáži by sme mali mať nielen kosačku na trávu, ale aj krovinorez. Myslíme tým stroj, ktorý má výkon nad 1 kW. Výkon je zachovaný u žacej hlavy, vďaka tomu, že ich prenesie cez pevnú hriadeľ. Oceľové kotúče si potom poradia s akýmkoľvek druhom krovia, tráv a buriny. Motor je dvoj alebo štvortakt.
 
 

Dvojtakt či štvortakt

Ak vlastníte vo svojej drevenej garáži krovinorez s dvojtaktným motorom, ako palivo sa používa kvalitné olej zmiešaný s benzínom. Štvortaktný krovinorez už vyžaduje kvalitné bezolovnatý benzín. Aký typ paliva, sa používa pre váš stroj, zistíte v návode od výrobcu.
 
 

Čo krovinorez dokáže?

Primárne sa krovinorez využíva na kosenie veľkých zanedbaných plôch, náletových drevín alebo pri kosení trávy tam, kam sa s bežnou kosačkou nedostanete, napríklad okolo betónové garáže. Pre dosekanie stačí len vymeniť kotúč s oceľovými zubami za strunu. Záhradu tak budete mať dokonale upravenú. Môžete využiť aj rôzne druhy príslušenstva, napríklad prerezávač stromov.
 
 

Používanie krovinorezu

Správna technika pri používaní krovinorezu vám uľahčí prácu. Je nutné dodržiavať nielen bezpečnosť práce, ale stroj tiež pravidelne udržiavať. Moderné stroje ponúka celý rad ergonomických pomôcok, ktoré vám prácu značne uľahčí. Váhu stroje prenesú na váhu vášho chrbta a ramien. Pri kosení nezabudnite na bezpečnostné okuliare a pracovné rukavice, pracovné topánky a špeciálne nohavice na prácu. Vhod príde aj ochrana vášho sluchu.