5.5.2017
 
Bazén, to nie je len diera v zemi plná vody, ale tiež rad rôznych doplnkov, ktoré nám umožňujú bezproblémové kúpanie.
 
 

Čistá voda

Aby ste do bazéna vôbec mohli vstúpiť bez obáv o svoje zdravie, je potrebné ju najskôr zbaviť veľkých nečistôt a rôznych škodlivých mikroorganizmov. O viditeľnú špinu sa starajú pieskové filtre a stará dobrá bazénová sieťka. Bez tej to bohužiaľ nejde, aj keď je občas tento spôsob čistenia veľmi frustrujúce. Organizmy viditeľné iba pod mikroskopom spoľahlivo odstráni dezinfekcie, v našich krajinách hlavne dezinfekcie chlórové. Ak sa chcete ale poistiť pred začervenanými očami a kožnými vyrážkami, vyberte si radšej dezinfekciu na kyslíkovej báze.
 
 

Nielen v bazéne

Keď už máte doma bazén, určite nevyužívate iba jeho útroby, ale aj jeho blízke okolie. Plávanie je síce zdravé, ale nedá sa prevádzkovať donekonečna. Navyše hlavne dámy v letných mesiacoch radšej ako kúpanie preferujú chytanie bronzu. Ležať len tak na tráve ale nie je príliš pohodlné, preto by ste mali mať pripravené ležadlo. Dlhodobé slnenie ale nie je príliš zdravé. Popáleniny od slniečka nie sú práve tou najlepšou vecou, ​​ktorá sa vašej koži môže prihodiť. Po pätnástich minútach opaľovaní je tak múdre vyhľadať tieň. Ten môže poskytnú v lepšom prípade pergola, ale vystačiť sa dá aj s väčším slnečníkom. Z garáže môžete vytiahnuť tiež plachtový altánok.
 
 

Pitie na vode

Pri kúpaní človeku koľkokrát vyprahne, ale pre doplnenie tekutín nie je potreba bežať do domu. Dokonca nemusíte vyliezať ani z vody. Pitivo si môžete vopred pripraviť do plávajúceho baru. Tie najlepšie nafukovacie bary majú veľké množstvo priehradiek, ktoré slúžia nielen ako držiaky na nápoje, ale môžu mať v sebe zakomponovaný aj chladiaci box. Pri náhlom záchvate smädu tak nebudete nútení usrkávať vodu z bazéna.
 

Sprchovanie

Osprchovať sa pred vstupom do bazéna by mala byť základná ľudská slušnosť. Ani túto činnosť nemusíte vykonávať v dome. Oveľa praktickejšie je zaobstarať si k bazénu solárnu sprchu. Tú oceníte aj po kúpaní, zvlášť ak používate na dezinfekciu chlór. Nemala by vám v montované garáži chýbať.