22.5.2017
 
Zaobstarať si garáž rozhodne nie je žiadny prepych, najmä ak si zvolíte jeden z montovaných typov.
 
 
 

Garáž z betónu

 
Najkomfortnejším typom montovaných garáží sú betónové moduly. Nie je potreba budovať základy. Pevné podložie je samozrejme nutné, ale bohato postačí aj betónové dlaždice, do ktorých sa konštrukcie usadí. Betónová garáž je hotová veľmi rýchlo. Počas jediného týždňa je vyrobená a kompletne zariadená. Prepravu zabezpečuje valník, usadenie na podloží vykonáva žeriav. Pri dobrých poveternostných podmienkach je celá práca hotová do hodiny.
 
 

Plechová konštrukcia

 
Ďalšou alternatívou k tehlovej garáži je konštrukcia z plechu. Plechová garáž je ľahká, ale rozhodne nie krehká. Samozrejme ju môžete poškodiť oveľa jednoduchšie ako betón, ale pri kvalitnom ukotvenie vydrží aj vyčíňanie nárazového vetra a poškodiť by ju nemalo ani silné krupobitie. Plech je samozrejme pozinkovaný, takže korózie sa báť nemusíte. Montáž si zvyčajne zariaďuje sám kupujúci, ale s väčšinou dodávateľov sa dá dohodnúť a za príplatok môžete nechať túto prácu na profesionálov.
 
 

Najvhodnejšie do záhrady

 
Najlepší estetický dojem rozhodne zanecháva drevená garáž. Horšie už to je ale s jej odolnosťou. Tá je oveľa nižšia ako u ich konkurentiek. Drevo, ako prírodný materiál, je oveľa náchylnejšie k poškodeniu, ktoré spôsobujú hlavne dážď a slnečné žiarenie. Je tiež nevyhnutné ho chrániť pred drevokazným hmyzom, ktorý by si dal drevenú garáž najradšej na raňajky. Tieto problémy môžu odstrániť alebo aspoň zmierniť ochranné nátery, ktoré vrátia konštrukciu späť lesk a silu.
 
 

Cenovo výhodné

 
Montované garáže sú v súčasnosti oveľa populárnejší ako tehlovej verzie. Je to dané hlavne ich cenou, ktorá môže byť pri niektorých verziách viac ako polovičný. Málokto chce míňať viac než musí.