19.6.2017
 
 
Priestranná garáž sa hodí nielen na parkovanie vozidla, ale môže zastávať oveľa viac funkcií. Problémom však môže byť cena.
 
 
 

Klasické garáže sú drahé

 
Nechať si pri dome pristavať tehlovú garáž je náročne ako z hľadiska času, tak aj financií. Cena sa môže pohybovať desať tisíc a viac a samotná stavba nie je práve bleskovú záležitosťou. Výhodnejšom riešením je zaobstarať si plechovú garáž. Nielen, že je oveľa lacnejšie, ale je tiež rýchlejšie zhotovená. Ide totiž o prefabrikát, ktorý je možné do pár hodín zostaviť. Konštrukcia nepotrebuje základy, bohato postačí upevniť ju do betónových pätiek.
 
 

Vyzerajú dobre

 
Mnoho zákazníkov má problém so vzhľadom garáží z plechu. Hlavne základná verzia nevyzerajú nič moc a ani luxusnejšie typy nie sú vrcholom estetiky. Objednať si však ide aj montovanú garáž s omietkou, ktorá už vyzerá o poznanie lepšie. Tá už je samozrejme o niečo drahšie. Šetřílci môžu omietku ignorovať a nechať garáž nastriekať špeciálnou fasádnou farbou. Tá síce tiež dokáže výrazne zlepšiť strohý plechový vzhľad, ale na rozdiel od omietky nemá termoizolačné vlastnosti.
 
 

Kvalitné zateplenie

 
Rovnako ako bežné garáže dajú sa aj plechové verzie dovybaviť rôznymi vhodnými doplnkami. A to aj spätne. Jedným z najzásadnejších vylepšení je zavedenie tepelnej izolácie. Omietnuté plechové garáže majú v tomto smere už solídny základ, ale bez vnútorného zateplenia sa rovnako nezaobídu. Mnoho kutilov si dokáže zaizolovať garáž aj svojpomoci, ale zvyčajne k tomu používajú menej kvalitné polystyrén. Lepšie je povolať odborníkov, ktorí svojej práci nielen rozumie, ale používajú aj kvalitné materiály.
 
 

Nielen pre auto

 
Plechová garáž sa dá kúpiť v mnohých veľkostných variantoch. Rozmernejšie priestory sa dajú zužitkovať rôzne. Niekto ich použije ako parkovacie miesto pre ďalšie vozidlo, iný si prerobí časť garáže na dielňu. Multifunkčnosť je jednou s najväčších devíz garážou z plechu.