6.7.2017

Aj napriek tomu, že by každý rodinný dom mal mať garáž, ani zďaleka to tak nie je. V niektorých prípadoch urobil chybu architekt, v iných k tomu neboli príhodné priestorové podmienky. Aspoň v prvom prípade sa to ale dá napraviť.

Nie je potreba stavať

Prístavba garáže nie je len formalitou, ale pomerne drahú a časovo náročnou záležitosťou. Aj menšie tehlové stavby sa budujú veľmi dlho. Preto si netrpezliví motoristi, ktorí navyše nemieni zbytočne míňať svoje pracne zarobené peniaze, radšej zaobstarávajú montované alternatívy. Ich hlavným zástupcom je plechová garáž. Jednoduchá, funkčné a ľahko zmontovateľné konštrukcie, ktorá stojí len pár stoviek. Vďaka týmto charakteristikám sa jedná o produkt, o ktorý je v súčasnosti veľký záujem.

V rôznych veľkostiach a farbách

Samozrejme, že neexistuje len jeden typ plechovej garáže. Na trhu ich je celý rad. Niektoré sú určené len pre jeden automobil, iné pokojne dokážu pojať aj tri autá. Garáže tohto typu sa dajú ľahko pripútať k sebe a vytvoriť tak celú garážovú rad. Odlišnosti nie sú viditeľné iba v rámci veľkosti, ale aj po estetickej stránke. Základné plechová kocka nie je síce nič moc, ale montovaná garáž s omietkou už vyzerá k svetu oveľa viac. Omietka navyše pôsobí aj ako zvukový a tepelný izolant.

Údržba je nulová

Plech ako taký je v podstate bezúdržbovým materiálom. V prípade, že sa zašpiní, jednoducho sa opláchne vodou. Väčšie starosti ale môže robiť strecha, respektíve odkvap. Ten sa rád zanáša nielen na strechách domov, ale aj pri garážach. Najviac práce je hlavne na jeseň, keď všade poletuje lístie. Okrem čistenie odkvapov však nie je na plechové garáži nič na udržiavanie.

Nepotrebuje základňu

Pre masívnejšie prefabrikované konštrukcie je zvyčajne potrebné stavať betónovú základňu. V prípade ľahké plechové garáže to tak ale nie je. Tú stačí iba ukotviť do pätiek z betónu.