25.9.2017

 

 

 

 

25.9.2017

Kúpite si garáž. Po dlhých úvahách padlo konečné rozhodnutie na garáž betónovú. Samozrejme ste zvažovali aj iné varianty, ale nakoniec vám ako najvhodnejšie riešenie pre budúcnosť vyšla práve táto garáž. Teraz si ale nie ste istí, či ste všetko pripravili správne a osadenie prebehne hladko.

Stačí základové pásy1-jpg

Predovšetkým sa nebojte. Aj keď umiestnenie hotovej betónovej garáže možno vyzerá na prvý pohľad zložito, opak je pravdou. Je to veľmi jednoduché. Samozrejme nesmiete podceniť prípravu. Stačí betónové základové pásy, základová doska nie je potrebné. Ak ale chcete byť dokonale precízny, môžete ju pripraviť. V zásade platí, že celá garáž je postavená rýchlo. Technici, ktorí privezú garáž na nákladnom vozni a osadia ju žeriavom to zvládnu počas jediného dňa len za niekoľko hodín.

Potrebujete dostatok miesta

Možno trochu pochybujete, ale naozaj je to tak. Prefabrikovaná betónová garáž sa osadzuje na vopred určené miesto veľmi ľahko. Čo máte pre úspešné vykonanie akcie vlastne urobiť, keď už máte hotovú prípravu pod garáž, čiže buď základovú dosku alebo základové pásy? Predovšetkým je potrebné zabezpečiť v okolí budúcej garáže dostatok voľného miesta, aby sem mohla zájsť ťažká technika v podobe ťahače s podvalníkom, na ktorej je garáž prevážaná.

Všetko pôjde hladko

Myslite tiež na dostatok priestoru pre žeriav, ktorý zaistí uchopenie betónové garáže z jedného kusa z podvalníku a jej presun na určené miesto. Ak neuchováte nič náhode, presun prebehne hladko a rýchlo. Na vás je predovšetkým prichystať kvalitné základy, nič viac. Ak sa vám to podarí, je vlastne polovica práca za vami. Samotné umiestnenie garáže bude potom bezproblémové. Horšie by to bolo, keby ste základy podcenili, potom by mohli nastať problémy. Na deň D, kedy všetko vypukne si pripravte hlavne pevné nervy a uvidíte, že všetko pôjde hladko.