4.10.2017

Garáž v mnohých prípadoch zastáva úlohu jednak ochrannej budovy pre vaše vozidlo, ale zároveň tiež priestoru pre úschovu náradia na opravy auta, pneumatík a ďalších dielov a súčastí pre automobil a jeho prevádzku. V takom prípade je však potrebné, aby to priestor garáže umožňoval.

1-jpgMurovaná garáž je drahá


Keď si vyberáte, akú garáž pre svoje vozidlo nakoniec zvolíte, hrá v tom samozrejme nemalú úlohu aj úžitkový priestor, ktorý takto získate. Betónové garáže majú v tomto smere trochu navrch. Ak by ste sa rozhodli stavať murovanú garáž svojpomocne, pravdepodobne zvolíte z finančných dôvodov to najjednoduchšie riešenie. Pretože každý ďalší priestor stavby navyše by vás stál nemalé peniaze. Ak ale premýšľate o tom, kúpiť hotovú garáž, pravdepodobne vás takáto ponuka zaujme, pretože už je zahrnutá v cene takejto garáže.

Väčšia býva plechová variant


V prípade spomínanej betónovej garáže tak získavate aj 40 cm miesta, ktoré je možné využiť napríklad na police s náhradnými dielmi pre auto, alebo pre náradie na opravu auta a ďalšie nevyhnutnosti. Získate tak s garážou aj ďalší bonus navyše. Možno vám ale nebude stačiť ani to. Trebárs budete potrebovať ešte niečo ďalšie navyše, chcete kalkulovať s ešte väčším priestorom. Potom prichádzajú do úvahy treba plechovej garáže. Bývajú často tiež väčšiu, respektíve si môžete vybrať z celej rady veľkostí.

Časť môžete využiť ako dielňu


Navyše ide o lacné plechové garáže, ich cenové relácie bývajú veľmi priaznivé. Môžete si zaobstarať garáž za oveľa nižšiu cenu, než v prípade betónového objektu. Výhodou je aj to, že je možné vybrať aj plechové garáže s omietkou. Na prvý pohľad u nich vôbec nespoznáte, že sa jedná o plech, vyzerajú totiž ako omietnutý domček pre auto. Máte tak šancu získať naozaj komfortný domov pre svoj voz a vybrať si napríklad aj dvojgaráž. Na jednom státie budete parkovať vaše auto, druhé využijete ako dielňu.