5.10.2017

Stavba garáže je neoddeliteľnou súčasťou vaša rodinného domu, ale aj chaty alebo chalupy. Potrebujete zabezpečiť vášmu vozidlu adekvátnu parkovanie. Málokto chce nechať svojho plechového miláčika na vetru, dažďu a slnku. Aké možnosti parkovania vlastne máte?

 

Plech má nízke obstarávacie náklady

Uvažujte najprv, čo si od parkovania vlastne sľubujete. Pokiaľ ide o parkovaní na chate či chalupe, väčšinou tu parkujete len krátkodobo. Teda cez víkend alebo napríklad týždeň či dva počas dovolenky. Preto vám treba stačí lacné plechové garáže. Majú nespočetne výhod, napríklad práve v nízkych obstarávacích nákladoch. Za málo peňazí veľa muziky, tak by sa dali tieto garáže nazvať. Môžete si totiž zaobstarať aj väčšie garáž za veľmi výhodnú cenu, takže získate nejaké priestory k dobru.

Ponúka sa aj plachtové riešenie

Ešte lacnejšie riešenia poskytujú tiež plachtové garáže. Na oceľovú konštrukciu sa naťahuje plachta. Ide ešte o provizornější riešenie, než v prípade plechových garáží. Kým plechové garáže môžu pokojne vydržať aj roky, s plachtovými garážami sa počíta skôr ako s provizóriom na krátku dobu. Môže ísť napríklad o parkovaní po dobu letných mesiacov, ktoré sa na zimu zloží. Ovšem plachty sú veľmi odolné a trvanlivé. Nemusíte sa báť pod nimi nechať auto aj v zime. Vydrží nápor snehu aj víchricu.

Niekedy je nutná stavba svojpomocne02032010-639

Za najodolnejšie a najtrvanlivejší parkovanie samozrejme môžete považovať betónovej garáže. Prefabrikované garáže vás vyjdú lacnejšie, ako stavby svojpomocne. Existujú ale aj situácie, keď napríklad z nejakých dôvodov dáte prednosť garáž stavané svojpomocne. Trebárs vtedy, keď celý váš rodinný dom je stavaný v určitom štýle, dajme tomu ide o kombináciu kameňa a tehál a vy potrebujete, aby aj garáž dokonale zapadla k nemu. Alebo chcete garáž situovať do atypických rozmerov či úplne atypické podoby.