6.10.2017

Nejde iba o to, postaviť si garáž. Nemenej dôležité je vystavať k nej cestu. Niekedy totiž máte hotovú garáž hneď pri ceste, inokedy je k nej kus cesty. Potom nezostáva, než sa pustiť do úpravy cesty a okolia. Nehodí sa jazdiť do garáže v nevhodných podmienkach. Musíte spevniť terén.

 

Upravujete len malú časťbetonova garaze hotovegaraze 1

V zásade nezáleží na tom, či ste si vybrali plechovú garáž alebo hotovú betónovú garáž. Podstatnejšie je, aký terén je okolo nej. Niekedy treba vchádzate do garáže priamo z cesty alebo takmer z nej. Takýto vstup a odchod je nebezpečnejší, pretože okolo jazdí hŕbu áut. Na druhú stranu z pohľadu úpravy terénu je to pomerne výhodná situácia, pretože musíte upravovať len malú časť, čo je pomerne jednoduché a rýchle. Aj tak je ale treba zabezpečiť spevnený príjazd, aj keby išlo o obyčajný meter cesty.

Môžete zvoliť dva pásy i plnú plochu

Iná situácia ale nastáva v prípade, že napríklad betónová garáž stojí na vašej záhrade pekný kus od hranice vášho pozemku. V takom prípade je potrebné dobudovať dostatočne kvalitné príjazdovú cestu. Určite nechcete do garáže prichádzať slalomom medzi kalužami, blatom a v zime závejmi snehu. Ako ale najlepšie pripraviť terén pre vjazd kolies? Ideálne sú zatrávňovacie dlaždice. Dajú sa položiť v celej ploche cesty i len v miestach príchodu, teda dva pásy pod kolesá.

Na hlinu nemožno dlaždice len tak pokladať

Ovšem položenie zatrávňovacích dlaždíc nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Vyžaduje totiž určité terénne úpravy. Predovšetkým je pred inštaláciou hotové garáže porovnať dobre terén. Jedine úplná rovina vám zaistí hladký príchod. Samozrejme zatrávňovacie dlaždice nemožno pokladať len tak na trávu, je potrebné pod ne vytvoriť vrstvu štrku a nakoniec piesku. Jedine správne pripravený podklad bude plne funkčný a vydrží vám dlhé roky.