23.10.2017

Keď si vyberáte garáž, spravidla nemáte len jedno riešenie, ale rozhodujete sa medzi viacerými možnosťami. Pritom hrá úlohu rad rôznych faktorov. Pokiaľ ide o cenové rozpätie rôznych druhov garáží máte veľmi široké pole pôsobnosti. Záleží potom na vás, aké máte finančné možnosti. Ďalej aj to, aké máte požiadavky.

Betónová garáž vyjde oveľa lacnejšiebetonova garaze hotovegaraze 1


Pokiaľ ide o cenovej možnosti, potom je na vrchole pyramídy garáž budovaná svojpomocne. Tá je spravidla finančne najnákladnejšie. Tiež s ňou strávite najviac času. Aj z pohľadu množstva práce je tu najväčší diel. Ďalšia na rebríčku sú betónové garáže. Sú však oveľa lacnejšie, než garáže svojpomocne, môže vyjsť na polovicu, pokojne aj menej. A to je samozrejme veľmi dôležitá informácia. Rovnaký efekt docielite aj s oveľa menšími finančnými prostriedkami, a to je samozrejme veľké plus.

Betónová garáž je k dispozícii hneď


Prefabrikovaná garáž z jedného kusu navyše môže byť postavená hneď, počas iba niekoľkých hodín, čo je ďalší z mnohých výhod. Nemusíte čakať dlhé týždne alebo dokonca mesiace, až bude garáž hotová. Proste pripravíte pre garáž priestor, základovú dosku, alebo aj len základové pásy. To nie je nijako zložité. Potom vám dodávateľská firma privezie samotnú garáž. Osadia ju a hotovú garáž môžete hneď využiť a zaparkovať v nej. Parking je k dispozícii okamžite.

Lacnejšie je plech aj plachta


Ešte lacnejšie ako betónová garáž je však garáž plechová. Tam je ďalšia výhoda v tom, že v pomyselnej pyramíde stojí na ďalšom stupienku. Pokojne ju môžete zaobstará za polovicu ceny garáže betónové, a pritom budete mať ešte nejaký priestor k dobru. Môžete si tak zaobstarať aj oveľa väčšie garáž než je nutná pre parking. Tá sa dá potom využiť na veľmi rôzne účely podľa vašich aktuálnych potrieb. A konečne posledná stupienok tvoria plachtové garáže s ešte nižšími nákladmi. Nejde navyše o žiadne provizórium, ale plnohodnotnú variantu garáže pre vaše vozidlo.