1.11.2017

U naprostej väčšiny rodinných domov nájdete garáž. Ak už ste si garáž zaobstarali, najskôr si jedného dňa položíte otázku, či svoju garáž zatepliť, alebo nie. Ako sa rozhodnúť? Isté je jedno v posledných rokoch dostávajú prednosť hotové garáže pred tými stavanými svojpomocne. Týmto garážam ale chýba zateplenia.

Nízka teplota môže spôsobovať problémy5001776 1

Je na vás, či vám viac učarovala betónová garáž, alebo naopak jej plechová sestrička, obe sú výborným riešením otázky parkovanie a majú veľa výhod. Potrebujeme sa ale rozhodnúť, či sa pustiť do zatepľovania garáže alebo nie. Záleží to na mnohých veciach, napríklad na tom, či je garáž spojená s domom, alebo nie. Ak je prepojená s domom, potom môže nízka teplota v garáži predstavovať problém - chlad vniká aj do domu.

Vhodným riešením zateplenie celej garáže

Tiež sa priestory prefabrikované garáže z jedného kusu často využívajú nielen ako státie pre automobil, ale zároveň aj ako sklad rôznych vecí. V takom prípade však musíte do úvahy aj to, či tieto veci nie sú náchylní na zmeny teplôt. Musíte zistiť, či je nízke teploty nemôžu poškodiť. Ak nechcete, aby skladovanej veci poškodil chlad, alebo aby z prechladnuté garáže mráz prenikal do domu, jediné, čo vám pomôže, je kompletné zateplenie celej garáže.

Vytvoríte vnútri príjemná klíma

Ako u plechové garáže vykonať zateplenie? Treba kvalitnou izoláciou pokryť stroj i steny. Najlepšie je zaizolovať všetko, aj keď niekto napríklad zaizoluje napríklad len strop a steny súvisiace so stavbou domu, aby tadiaľ neprenikal chlad. Napríklad sa dá využiť pena, ktorá sa nastrieka na steny a strop a utesní všetko. Týmto spôsobom ušetríte čas, peniaze i energiu. Zároveň týmto krokom, teda izoláciou, vytvoríte v garáži príjemnú klímu, ktoré sa tam bude bez problémov udržiavať.