17.11.2017

Keď si kupujete auto, určite chcete, aby vám vydržalo čo najdlhšie. Ovšem ak požadujete dlhú životnosť svojho auta, mali by ste preto aj niečo urobiť. Nemožno si myslieť, že vám všetko samo spadne do lona. Predovšetkým by ste mali pre svoje vozidlo vybrať kvalitnú garáž.

Zlodeji poznajú sofistikované spôsoby5

Stavba garáže patrí medzi najkomplexnejšie a najlepšie riešenie pre úkryt vášho vozidla. Doslova s ňou zabijete viac múch jednou ranou. Získavate nielen ochranu pred nepriazňou počasia a možným vznikom korózie, ale aj pred vandalmi a zlodejmi. Tí totiž vymýšľajú stále sofistikovanejšie spôsoby, ako vaše vozidlo ukradnúť a je preto vo vašom záujme im v tom zabrániť. Kvalitná betónová garáž s modernými vrátami, ktoré sa nedajú tak ľahko otvoriť pre nich môže predstavovať dostatočnú prekážku, ktorá je odradí.

Ušetríte si rozsiahly upratovanie

Výhodou prefabrikované garáže z jedného kusu je ale tiež oveľa jednoduchšie údržba vozidla. Napríklad v zime svoje proste a jednoducho upracete do garáže a nemusíte vďaka tomu pri každom výjazde odstraňovať sneh a mráz z kapoty. Na jeseň si zase ušetríte upratovanie napadaného lístia. Keď niekam ponáhľate, také zdržanie spojené s údržbou dokáže pekne otráviť. Okrem toho sa garáž dá využiť na uskladnenie rôznych vecí spojených s údržbou a starostí o auto ako napríklad náhradné diely.

Hodí sa aj dvojgaráž

Ak ste náročnejší, máte v rodine dve vozidlá, alebo si druhý voz budete výhľadovo zhotovovať, na mieste sú aj úvahy o obstaranie betónovej dvojgaráže. Tá dokáže bez problémov poskytnúť priestor hneď pre dve autá a zároveň tiež ponúknuť aj miesto pre uskladnenie rôznych vecí - ku stenám je možné postaviť regály. Ak bude vo dvojgarážou parkovať len jeden voz, druhé parkovacie miesto sa potom dá využiť ako domácej dielni alebo tiež sklad materiálov či zásob. K dispozícii sú napríklad aj poschodové garáže.