15.12.2017

Bezpečnosť a pohodlie, to sú zrejme dve najhlavnejšie výhody hotové garáže. Práve z týchto dôvodov po nej mnoho ľudí siaha radšej a častejšie ako po prístrešku. Ponúka totiž vám a vášmu vozidlu omnoho väčší komfort, čo celkom určite oceníte. A samozrejme je vaše auto chránené pred zlodejmi.

Prístrešok vaše vozidlo neochráni dokonale5

Ak by sa niekto pokúsil vlámať do otvoreného prístrešku pre auto, samozrejme taký úkryt nepredstavuje žiadny problém. A to aj v prípade, že máte prístrešok na svojom pozemku, ktorý je dokonca aj oplotený. Nie je totiž problém si zabezpečiť vstup, otvoriť násilne vstupnú bránu na pozemok a s vozidlom odísť. Pokojne by sa vám tak mohlo stať, že ráno sa prebudíte a vaše vozidlo pod prístreškom už nebude. Ak nechcete riskovať sklamanie, potom bude lepším riešením napríklad betónová garáž.

Oceníte diaľkové ovládanie

Podobne ale pochopiteľne poslúži napríklad aj plechová garáž. Podstatné je predovšetkým to, aby garáž bola vybavená naozaj kvalitnými vrátami, pretože stará brána s jednoduchým zámkom samozrejme dokáže každý zlodej otvoriť a opäť ste riskovali, že svoje auto ráno nenájdete na svojom mieste. Preto potrebujete vráta, ktorá odolajú násilnému prelomeniu, vypáčenie alebo tiež vytiahnutie. Kto má rád komfort, určite ocenia diaľkové ovládanie, teda motorické otváranie na diaľku. Jednoducho, keď bude pršať, nebudete musieť chodiť von.

Vojde sa všetko

Okrem toho ale ponúkajú prefabrikované garáže z jedného kusu aj ďalší bonus, a síce, že môžete mať hneď pri aute uložené napríklad náradie, ktoré potrebujete. Proste v garáži sa dá uložiť celý rad ďalších vecí, a to napríklad bicykle, trávna kosačka. Oplatí sa preto naplánovať si tak veľkú garáž, kde by sa zmestili všetky tieto veci aj vozidlo. Zároveň je ďalšou výhodou garáže, že v zime nenastupuje vonku v mraze do studeného vozidla, čo vám samozrejme vonku hrozí.