8.2.2018

Vybrali ste si ako najvhodnejší spôsob parkovania hotové betónové garáže? Tým ale výber zďaleka nekončí. Musíte rovnakú pozornosť venovať aj výberu brán. Rozhodne ho nepodceňujte.

Bez brán to nepôjdebetonova garaze hotovegaraze 6

Určite chápete, že by vám bola úplne k ničomu jednoduchá betónová garáž bez brán. Načo by vám boli vytvorené príjemné podmienky vo vnútri garáže, keby ste u tejto garáže zabudli na dvere, že? Zlodeji by vám auto okamžite ukradli nehovoriac o tom, že by vzalo za svoje i stabilizované klímu v garáži, ktoré má nemalý pozitívny vplyv na životnosť vášho auta. Je jasné, že ak kupujete hotovú garáž, brány sú jej neoddeliteľnou súčasťou. Ani tak je ale nie je dobré podceňovať. Venujte im dostatočnú pozornosť a vyberte si pre seba tie najvhodnejšie.

Dvere sa môžu zaseknúť

Väčšinou sa betónové garáže dopĺňajú sekčnými vrátami. Pochopiteľne, že dvojkrídlové brány zamykanie na visiaci zámok a podobné veci už sú dávnou minulosťou. Dnes máte pri bránach do garáže zaistenú oveľa lepšiu ochranu pred zlodejmi. Je totiž jasné, že prekonať visiaci zámok je veľmi jednoduché. Rovnako tak nemusí byť tým najlepším riešením treba posuvné či rolovacie brány. Niekedy s nimi totiž nemusí byť úplne jednoduchá manipulácia. Môžu sa napríklad zaseknúť vo chvíli, keď to čo najmenej potrebujete. Poriadne vám tak skomplikujú život.

Hodí sa aj výklopná brána

Ak si ale pre prefabrikovanou betónovú garáž vyberiete sekčné brány, urobíte oveľa lepšie. Rovnako tak sú dobrou voľbou aj brány výklopné. Po prvé je dôležité, že táto brána nikde neprekážajú. Trebárs výklopné brány vyklopíte hore smerom k stropu garáže, kde skutočne nikomu a ničomu nevadí. Výhodné je tiež zaobstarať vrátam automatický pohon, ušetrí vám to strašnú veľa starostí a času. Z bezpečnostných dôvodov je dobré mať elektrický spínač na vonkajšej kľúč.