Mobilné domy - cenník, výhody a vlastnosti

mobilni-domy-3

Rozhodnutie postaviť radšej mobilný dom miesto murovaného, ​​je stále častejšie. A pre investora znamená niekoľko výhod. Predovšetkým sú to výhody finančné. Obstarávacia cena je v porovnaní s tradičnou murovanou výstavbou podstatne nižšia. Odpadajú náročné stavebné práce sv podobe prípravy základov a základovej dosky, a teda aj ďalšie státisícové investície s nimi spojené.

Mobilných domov existuje viac druhov. V poslednej dobe však rastie obľuba stavieb z betónových modulov značiek Rekers atď, ktoré ponúka porovnateľnú pevnosť, odolnosť proti nepriaznivým vplyvom a prakticky neobmedzenú dobu životnosti.

mobilné domy

A aké sú teda finančné úspory, ktoré prinášaj mobilný dom? Cenník, z ktorého by bolo možné vopred, bez bližších informácií presne vyčítať to, koľko peňazí ušetríte, pravdepodobne nenájdete. V priemere sú však mobilné domy lacnejšie o 30% až 70%, čo predstavuje státisíce až milióny korún. Obzvlášť výhodná je táto varianta bývanie v prípade, že nedisponujete celou sumou nutnú pre výstavbu domu, a ste odkázaní na hypotéku. Nižšie náklady na realizáciu - nižší úver, kratšia doba splácania, nižšie úroky.

Betónové moduly Rekers sú dodávané v rôznych rozmeroch, čo umožňuje vzájomnú kombináciu modulov rozdielnych veľkostí. Najobľúbenejšie je 3x6m, ktorého cena je tesne pod hranicou 100 000 Sk. Spojením niekoľkých takýchto modulov do jedného celku, tak za minimálne náklady získate maximum priestoru. Počet modulov a celková plocha mobilného domu z betónových modulov Rekers, nie je nijako technicky obmedzená. Záleží tak len na vás, ako priestranný váš nový dom bude.

To isté platí o usporiadaní modulov, ktoré je prakticky ľubovoľné. Môžu byť umiestnené v rade, na sebe alebo akokoľvek inak. Sú opatrené kvalitné striekanú omietkou, môžu mať plochú či sedlovú strechu, akýkoľvek počet a rozmiestnenie okien či dverí, napojenie na garáž, prístrešok alebo pergolu a mnoho ďalšieho. Vrátane izolácie pre plnohodnotné a komfortné bývanie. Výsledný mobilný dom je tak funkčne aj vzhľadovo na nerozoznanie oproti okolitej zástavbe, realizované bežnými a nákladnejšie stavebnými postupmi.

 

Sme výhradným zastúpením nemeckého Rekers GmbH pre SR.

Via informácií VSTUPTE

Stránky výrobca Rekers VSTUPTE

 

Máte otázky, napíšte nám ich.

Celoročné mobilné domy

mobiln domy 3

Mobilné domy, aj keď ich pôvodný účel bol v európskych podmienkach skôr rekreačný, sa časom doby začal meniť av záujme obyvateľov sa upravuje, ale aj novo vyrába k celoročnému využívaniu. Alfou omegou je potom samozrejme zateplenie a vykurovanie. Ak si niekto kúpi staršie alebo aj nový celoročný mobilný dom, ktorý zateplenie nemá, mal by si to v prvom rade zistiť, a následne to riešiť skôr, než nastanú chladné dni. Zateplenie sa tiež dá vykonávať postupne. Mobilné domy, mobilheimy, aby sa dali celoročne užívať, je teda nutné dodatočne zatepliť, ale tiež vymeniť jednoduchá okná za dvojitá, zaizolovať prívod vody, vyriešiť tzv paropriepustnosť, teda zamedziť vniknutiu vlhkosti zvonka do konštrukcie stien, podlahy i strechy a zabezpečiť vykurovanie.

mobilné domy

Dnes sa už vo výrobe stavia celoročne zateplené mobilné domy, ktoré sú nízkoenergetické a ako pasívne mobilné domy môžu vychádzať aj z myšlienky modulárny prefabrikácie stavebných dielcov. To znamená že proti klasickej murovanej výstavbe majú prednosť predovšetkým v nižšími obstarávacích nákladoch a rýchlosťou výstavby. Že taký objekt má aj nízke nároky na energetické vstupy, je asi neoddiskutovateľné.

Vnútro mobilných domov je vždy koncipovaný ako na celoročný pobyt, na plnohodnotné celoročné bývanie. Z pôvodných tvarov, kedy sa taký mobilný domček podobal skôr karavanom, dnes obľubu získavajú stavby z prírodného materiálu, dreva. Je samozrejme, že takýto tvar domu sa lepšie izoluje a lepšie udržiava. Pre drevené konštrukcie, a to aj luxusnejšie, navyše platí, že poskytujú obyvateľom množstvo výhod. Drevený mobilné domček sú totiž lacnejšie ako klasické mobilné stavby, ide vždy o tzv chytré ekologické bývanie, ktoré je podporené nízkoenergetickým štandardom. Tieto drevené mobilné domy so svojim dizajnom veľmi blíži klasickým stavbám, takže ľahko zapadnú o okolitej zástavby.

Sme výhradným zastúpením nemeckého výrobca Rekers GmbH pre SR.

Via informácií VSTUPTE

Stránky výrobca Rekers VSTUPTE

 

Napíšte si o viac informácií.

  

Mobilheimy

mobilni-domy-14

Mobilné domy, čiže mobilheimy, sú dnes už tradičným spôsobom bývania vo svete iv Európe. Jednoducho ide o domy, ktoré možno premiestňovať. Pri transporte nastanú však niektoré problémy, pretože ak sa bude mobilný dom premiestňovať na väčšiu vzdialenosť, je potrebné k tomu ťahač s podvalníkom.

Masové použitie mobilných domov nastalo v USA po roku 1950, kedy je využívali ľudia pri cestovaní za prácou. Neskôr sa prišlo s tým, že je mobilný dom vhodný na rekreáciu a rekreačnému pobytu nech niekde pri vode alebo v horách. Tento spôsob využitia mobilných domov sa presadzoval v západnej a severnej Európe, najmä vo Veľkej Británii, Holandsku, Švédsku a stále viac toto bývanie nachádza popularitu u nás v Českej republike, tak aj na slovenský.

mobilné domy

Najbežnejším rozmerom sezónneho mobilného domu, ktorý sa využíva ako letná chata, je asi 9 krát 3 metre, ale ide len o jednu z najčastejších možností. Existuje totiž mnoho iných variantov, v priemere sa jedno modulové mobilné domy vyrábajú v dĺžkach od 7 do 15 metrov a šírkou 3 až 4 metre, celková výška tak býva v rozmedzí 2,4 až 3,7 metre, vnútorné potom niečo málo cez dva metre . Od rozmerov sa samozrejme vyvíja aj váha, ktorá býva okolo dvoch až troch ton, pre celoročne používané mobilheimy tá štyri až osem ton.

Mobilheimy sa teda užívajú u nás predovšetkým ako rekreačný objekt, najmä v chatových oblastiach alebo v záhradkárskych kolóniách, ale aj ako dočasné bývanie, keď sa napríklad stavia nový dom a rodina nemá kde bývať. To má niekoľko výhod, pretože predajom mobilného domu po dokončení stavby mnoho netratíte a navyše máte možnosť si sami staveniska ustrážiť. V mobilnom dome sa dá bývať aj na pozemkoch, ktoré nie sú úradne určené k zástavbe, treba v záplavových oblastiach. Mobilné domy sa dajú s úspechom využiť aj ako drobné prevádzkárne remeselníkov, kancelárie a úradovne treba autoservisov, strážnica, klubovne alebo núdzové či príležitostní ubytovanie a podobne. Mobilheimy nemajú proti murovaným stavbám vážnejšie nevýhody, navyše ich využitie je oveľa variabilnejšie.

Viac informácií - VSTÚPTE

Stránky výrobca Rekers VSTÚPTE

 

 

Zaujímate sa o Mobilheimy? Napíšte nám Vaše otázky.

Mobilné domy a bazár

mobilni-domy-10

Bazar, pôvodne arabské slovo vyjadrujúce pojem trh, dnes berieme ako predaj použitého tovaru. Predávať sa dá mnohými spôsobmi, či už v stálych predajniach, tak aj na príležitostných akciách, rovnako tak aj na internete.

Pokiaľ ide o mobilné domy, patrí k tým najdrahším veciam z bazarových ponúk, ale na druhú stranu nový majiteľ môže získať veľa, svoj ​​nový domov za veľmi krátku dobu, snáď v niekoľkých dňoch či dokonca hodinách.

Keď sa niekto rozhodne kúpiť si mobilný dom, mal by poznať niekoľko vecí, hlavne však, kde ho postavia. Mobilný dom je síce pohyblivá vec, ale nie je to karavan alebo maringotka, ktoré sa môžu pohybovať neustále. Mobilný dom potrebuje, aby bol obývateľný celoročne, prívod aspoň elektrickej energie. Súčasťou mobilných domov je aj oceľový podvozok s kolieskami a výsuvnými podperami, a ojkou s prípojným zariadením, čo umožňuje ho prevážať samostatne na kratšie vzdialenosti po neverejných cestách, inak je potreba ho prevážať na podvalníky. U bazarových predajní väčšinou platí, že doprava po Českej republike je v cene nákupu, teda neplatí sa za ňou nič.

mobilné domy

Mobilný dom by sa asi nemal kupovať len po internete bez osobnej prehliadky. Fotografie síce napovedajú mnohé, ale oči si všimnú ďaleko viac závad. Stav mobilného domu síce môže byť daný rokom výroby, ale záleží na tom, ako bol intenzívne využívaný as akou starostlivosťou.

Mobilné domy sa predávajú z bazárov, ktoré ponúkajú jednak tovar od slovenských majiteľov, ale aj z dovozu zo zahraničia. To má výhodu v tom, že ponuka v zahraničí je vyššia, pretože vo vyspelých západných krajín je tradícia mobilodomů bohatší a nákup toľko nezaťažuje peňaženky toľko, ako u nás, a ich kolobeh je tak ďaleko väčší.

Najväčším problémom, ak chce niekto využívať mobilný dom celoročne, je zateplenie. Nie všetky mobilné domy i zo zahraničia majú kvalitne zateplenú hlavne podlahu. Na druhú stranu, keď sa vám bude nejaký mobilný dom páčiť, je dodatočná izolácia vždy možná.

 

Více informací VSTUPTE

Stránky výrobce Rekers VSTUPTE

Chcete bývať lacno a rýchlo a zaujímajú vás ďalšie informácie o modulárnych stavbách? Kontaktujte nás.

Marvel mobilné domy

mobilni-domy-13

Český výrobca Marvel sa dnes už synonymom pre mobilné domy, aj keď je na našom trhu iba šesť rokov. Jeho prednosťou ale je, že vždy dbá na čo najväčšiu kvalitu a garantuje vysoký štandard a záruku kvality mobilného bývania a tiež ostatných služieb s tým spojených. Navyše Marvel usiluje neustále o inováciu svojich výrobkov.

mobilné domy

Marvel dnes patrí medzi popredných dodávateľov mobilných domov v Čechách aj na slovenský. Aké sú výhody mobilných domov Marvel? V prvom rade ide o českú firmu, ktorá ponúka kvalitu za výhodné ceny, zvlášť v typových domoch. Ako česká firma tiež uvádza na trh mobilné domy prispôsobené na celoročné bývanie v tuzemských klimatických podmienkach, teda aj v zime plnohodnotné trvalé bývanie. Mobilné domy Marvel majú moderný dizajn za použitia moderných materiálov, ale plne sa tiež prispôsobí potrebám či priania zákazníka, treba v použití mobilného alebo montovaného domčeka. Marvel tako ponúka absolútnu variabilitu pre možnosti každého zákazníka, aj v prevedení jeho vlastných návrhov s tým, že pripraví kompletnú projektovú dokumentáciu a domček vykonajú ako zákazkovú výrobu.

Podľa požiadaviek zákazníkov bola vytvorená rad troch typových radov mobilných domov pre trvalé bývanie, kde každý z nich môže spĺňať predstavy bývania s veľkorysým priestorom a vybavením a pritom je stále mobilný dom finančne dostupný. Všetky typy majú TL zateplenie 10 cm a ukončené rozvody vody, odpadu aj elektriny, v spálni navyše elektrický priamotop a vybavenú kúpeľňu. Typ Marvel I. má rozmery 8 krát 3,5 metra, typ Marvel II. 10 krát 3,7 metra a typ Marvel III. potom 12 krát 4 metre. Jednotlivé typy sa navyše líši v ďalšom doplnkovom vybavení, typy II. a III. majú v obývacej izbe krbové kachle s možnosťou ústredného alebo podlahového kúrenia, typ III. má aj detskú izbu.

Marvel ponúka pekné moderné bývanie a hlavne všetko v krátkych dodacích lehotách, stačí si zriadiť na vlastnom pozemku potrebnej prípojky na vodu a elektrinu, poprípade plyn, avšak s tým, že existuje aj jednoduchší variant, kedy sa pripojí sporák k desiatim alebo tridsiatich troch kilové propanbutanové fľaši.

Pre viac informácií VSTÚPTE

Stránky výrobca Rekers VSTÚPTE