Montované haly - cenník, výhody, možnosti a výrobcovia

klh flach weissblau 20cmb

Potrebujete výrobné a skladové priestory pre svoje podnikanie, plánujete stavbu športoviská, garáží s veľkým počtom parkovacích miest alebo niečo úplne iné? Chcete všetko zrealizovať rýchlo a za minimum peňazí? Využite výhody montovanej haly a dosiahnete to ľahko.

Montovaná hala vám prinesie státisícové až miliónové úspory. Nevyžaduje totiž mesiace náročných prác, tony materiálov od desiatok dodávateľov, ani základovú dosku. Stavba spočíva iba v rýchlej montáži jednotlivých komponentov haly a jej osadenie na základové pásy alebo betónovú dosku s použitím záťažových hmoždiniek. Všetko, vrátane prípadnej demontáže je otázkou len niekoľkých málo dní. Ihneď dokončení montáže je pripravená k plnému využitiu pre požadované účely.

montované haly a mobilné stavby

Konštrukcia a ľahká demontáž robí z montovanej haly ideálny halový systém pre krátkodobé i dlhodobé projekty, ktoré možno v prípade potreby presunúť na nové miesto, kde nájde úplne nové využitie. Prípade môžete halu kedykoľvek rozložiť a dočasne uschovať.

Oceľové montované haly Siebau sú opatrené zinkovaním s prímesou hliníka, ktorá činí až 55%. A oproti žiarovému zinkovanie poskytne hale až 6 násobne väčšiu ochranu pred koróziou a nepriazni počasia. Veľkým pozitívom hál Siebau je bezúdržbovosť. A nosnosť strechy je štandardne 125 Kg/m2 tzn. je dimenzovaná na snehovú záťaž.

 

Ponuka zahŕňa samostatné haly aj dvojhaly v širokej škále rozmerov a dodatočného príslušenstva. Pre ľahký vjazd či manipuláciu s rozmernými predmetmi, sú súčasťou aj sekcionálne brány s manuálnym alebo elektronickým diaľkovým otváraním. Samozrejmosťou je možnosť doplnenia o deliace steny, úložné priestory a mnoho ďalšieho.

Montované haly - cenník Siebau

* Montovaná hala bez izolácie - od 6923 EUR

* Montovaná hala s izoláciou - od 18 462 EUR

Chcete aj vy získať lacnú a montovanú halu? Potom zvoľte Siebau - prémiové montované haly nemeckej výroby za výhodné ceny.

Zaujímate sa o mobilné haly? Napíšte nám Vaše otázky.

 

Montované haly dnes

klh flach friedbrg01 27cmb

Montovaným halám určite patrí budúcnosť, pretože ponúkajú niekoľko významných výhod oproti klasickým murovaným objektom. Keď si predstavíme, že ich budúcnosť ešte môže priniesť ďalšie vylepšenia, asi to bude vážna konkurencia pre umierajúce stavebníctva. Montované haly si ale nesmieme už predstavovať ako plechovú búdu niekde na Výdrholci, ale ako nevyhnutnú súčasť špičkových priemyselných centier, ako ústredný výrobné objekty podnikateľských záujmov.

Dnes sú v popredí záujmu hlavne izolované montované haly, ktoré umožňujú halu využívať po celý rok. Plech sa totiž v lete rozpaľuje a izolácie tak chráni vnútro pred teplom, v zime to je naopak, musí sa vykurovať a izolácia je tiež nevyhnutná. Pre túto vlastnosť možno haly využívať v mnohých odboroch a nie len ako skladisko alebo garáže či státie pre rôzne osobné, nákladné či úžitkové vozidlá. Halu ide totiž vhodne rozčleniť, aj to môže byť súčasťou zmluvy, a potom tu môže pokojne prebiehať výroba alebo montáž určitého tovaru, dajú sa tu ponúkať rôzne služby a podobne. Haly sa môžu využívať aj ako výstavné a predvádzacie priestory, dielne atď

montované haly a mobilné stavby

Montované izolované haly SIEBAU majú steny z pokovovaných ušľachtilých oceľových pásov s obojstrannou protipožiarnou vrstvou, lakovanú na báze polyesteru. Steny sú obložené 6 cm silnými izolačnými panelmi, rovnako tak je izolovaná aj strecha.

Izolované haly sú dodávané v dvoch výškach, pri výške 3,5 metra sa vybavujú izolovanými sekcionálnymi 3 krát 3,2 metrov a pri výške 4,5 metra vrátami 3 krát 4 metre, ale šírku brány možno rozšíriť až na 5 metrov. Vonkajšie steny sú lakované dvojvrstvovým vypaľovaným lakom na báze polyesteru vo farbe RAL 9002, čo je šedo-biela. Iné farby je možné objednať za príplatok. Haly sa môžu na želanie zákazníka doplniť o dodatočný elektrický pohon brány a objednať sa dá aj vnútornú konštrukciu bez podpier, čo však ide len do 10 metrov hĺbky.

Ponuka montovaných hál

Stránka výrobca hál Siebau GmbH Kreutzal

Zaujímate sa o mobilné haly? Napíšte nám Vaše otázky.

 

klh flach grau03 27cmb

V priemyselných zónach na krajoch menších i väčších miest často vidíme montované haly, ako sa zhlukujú a vytvárajú tak samostatná priemyselné centrá, niekedy sa montovaná haly vsúvajú v zastavaných priemyselných objektoch do prázdnych miest. Neodmysliteľne sa tak montované haly stávajú súčasťou krajiny, aj keď len priemyselné. Majú totiž niekoľko výrazných výhod, aj keď plne všetky továrenské objekty asi nahradiť nemôžu, alebo možno ešte k tomu nenastal čas.

montované haly a mobilné stavby

Montované haly umožňujú svojim majiteľov použité na mnohé účely, snáď najčastejšie sa používa na skladovanie a ako pracovisko k sezónnym prácam, ale môžu slúžiť aj ako logistické centrá, teda kryté garáže alebo státie pre požiarne, sanitné a ďalšie vozidlá. Montované haly možno v obmedzenej miere použiť pre stavbu športových hál, avšak len pre niektoré športy, pretože ich výška je obmedzená.

Ďalšou výhodou je, že takúto montovanú plechovú halu môžu podnikatelia mať k dispozícii vo veľmi krátkom čase, veľkou prednosťou montovaných hál je ich flexibilita, možnosť prispôsobiť vnútorný priestor podľa predstáv a želania investora. Navyše montovanú halu možno získať za niekoľkonásobne nižšiu obstarávaciu cenu ako rovnako veľkú murovanú stavbu. Raz postavenú halu možno tiež rovnako dobre a rýchlo kedykoľvek rozobrať, keď už nie je potreba, a potom ju predať alebo premiestniť na iné miesto, kde bude viac potrebná.

Rovnako ako veľké môže byť ich využitie, mení sa ich parametre, najmä z hľadiska úžitkového priestoru a výbavy. Výber montovaných hál je preto veľký, jednoducho sa dá totiž povedať, že je výber medzi samostatnou halou, dvojhalou alebo nadstavbové riešenie, a to všetko v mnohých veľkostných variantoch. Naviac haly môžu byť zateplené aj nezateplené, môžu mať viac vstupov, ďalšie okná, možno si objednať aj elektrický pohon brány, regálový systém alebo deliace steny.

Ponuka montovaných hál

Stránka výrobca hál Siebau GmbH Kreutzal

 

Zaujímate sa o lacné garáže? Napíšte nám Vaše otázky.

Predám montovanú halu

klh flach weissrot01 26cmb

"Predám montovanú halu" vravím do sveta. Srdce mi pri tom krváca, táto hala totiž stála na začiatku môjho podnikania. To som začínal s čistením zeleniny as jej rozvozom a so zeleninovými zmesky po okolitých reštauráciách a obchodoch. Začínal som tam v hale, ktorú som získal skoro za babku, pretože by inak aj tak skončila v zbere, s rodinou, rodičia, manželka a popoludní deti, keď prišli zo školy. Potom som prijal jedného, dva, tri a ďalších zamestnancov, ženy na čistenie, údržbára na škrabky, vodiča na nákladiak. Potom ešte vrátnik, ktorý ale vybavoval príjem objednávok a volil optimálnej trasy nákladného a potom aj ďalších nákladných áut.

montované haly a mobilné stavby

Lenže do mesta prišli obchodné reťazce a poľnohospodári v okolí prestali zeleninu pestovať, musel som prejsť na pestovanie šampiňónov a hlivy ustricovej. Halu sme zaizolovali, postavili poschodia, aby bolo viac priestoru pre tie umelohmotné vrecia. V zadnej časti vznikol ešte priestor pre prípravu miešanky, kupovať ju by bolo vo veľkom moc drahé. lenže utiekli dva roky a reťazce nasadili také ceny, ktorým som nemohol konkurovať. Poschodia sa zhodila, hlina sa rozsypala do zrázu za našim pozemkom a začal som z Holandska voziť nábytok az Anglicka obnosené oblečenie. Rozbaľovali sme vrecia a vozili tovar do bazárov a second handov, navyše ten nábytok. Vtedy bol dvor stále plný áut a ľudí, pretože sme predávali najlacnejší tovar. Ale do mesta prišli Vietnamci so svojim tovarom a bolo po obchode, zisk z nábytku ani nestačil zaplatiť dopravu.

Potom som prišiel na to, že vo východných krajinách sa stále oplatí sklo. Jazdilo sa po sklárňach v republike au nás sa začalo hovoriť po rusky a taky čínsky. Lenže aj to bola krátka epizódka, a stál som pred problémom, čo ďalej. Tak som sa vrhol na stavebniny, keramiku, priemyselné textílie, a ono to išlo. Firmy mali taký tovar po ruke, chodili k nám súkromníci aj fuškaři, len mi ostávali dva roky do dôchodku. Tie utiekli ako voda a ja končím, predávam preto montovanú halu ...

Stránka výrobca hál Siebau GmbH Kreutzal

 

Zaujímate sa o lacné garáže? Napíšte nám Vaše otázky.

Montované haly bazár

klh flach grau01 vw 27cmb

Bazarový tovar môže byť kadečo, od maličkostí do domácností a oblečenia, až po lietadlá či továrenské objekty. Tu ide samozrejme o predaj, ktorý si vyžaduje dlhší rokovania a následne ďalšie i nemalé náklady. Keď však nejaký výrobný subjekt potrebuje halu čo najskôr a treba mu nezáleží toľko na jej stave, siahne asi najlepšie po montovanej hale.

Montované haly sú v stavebníctve niečo ako spotrebný tovar. Je to preto, že je možné ľahko postaviť, ale aj ľahko rozmontovať, a tak môžu tieto haly kolovať medzi výrobcami skoro všetkého, čo sa dá vyrobiť. Jedni halu potrebujú, tak si ju postaví, ale výroba sa zmení, resp. sa môže presunúť do iných priestorov, a hala osirie. Tak sa ROZOBERIETE, predá a putuje k ďalšiemu záujemcovi. U iných hál toto nie je možné. To ale dáva možnosť, aby sa montované haly dostali na stránky bazárového predaja, kde nájdu ľahšie svojho nového majiteľa, pretože ten si halu postaví tam, kde ju potrebuje mať. Určite je to výhodnejšie, než napríklad kupovať nejaký murovaný priemyselný objekt, ktorý by bol v oblasti, kde nie je dostatočná základňa pracovných síl, kde nie je možná treba koľajová doprava atď problémom zostáva, že sa nemusí zohnať potrebný rozmer haly a navyše ju predajca ponúka vo zmontovanom stave na svojom pozemku. Kupujúci potom musí mať kapacitu na to, aby si halu rozobral, odviezol a následne zložil.

montované haly a mobilné stavby

Pre bazárový predaj platí, pokiaľ ide o vyššie finančné čiastky alebo väčšie a náročnejšie objekty, že je potrebné byť veľmi obozretný. Nie všetky aktuálne ponuky môžu byť korektné, montovaná hala môže utrpieť nejaké škody pri každom presune, napríklad skrutky zárezný, niektoré plechy môžu byť deravé, poprehýbané, povrchová ochrana odstránená, a tak cena preto nemusí zodpovedať stavu. Záujemca by preto mal zvážiť nielen nákupnú cenu, ale aj výšku nákladov, ktoré bude musieť vynaložiť, aby halu uviedol do stavu k obrazu svojmu.

Ponuka montovaných hál

Stránka výrobca hál Siebau GmbH Kreutzal

 

Zaujímate sa o mobilné haly? Napíšte nám Vaše otázky.