Prístrešok na drevo - svojpomocne

ocelov psteek 1

Kúrenie pevnými palivami je opäť v móde. Svoj podiel na tom určite majú rastúce ceny energií. Drevo je ako vykurovacie palivo lacnejšie. S jeho uskladnením to však býva zložitejšie. Aby kúrenie s ním maximálne efektívne, a teda ekonomicky výhodnejšie, je potrebné zabezpečiť, aby dostatočne preschnuté. Takže sa musí nachádzať v suchom prostredí s dobrým prúdením vzduchu. Nielenže tak drevo preschne, ale zabráni sa tým vzniku plesní, ktoré znižujú jeho výhrevné vlastnosti.

Tento problém rieši predovšetkým majitelia rodinných domov. Spravidla je drevo uskladnené na záhrade. Alebo v pivnici, čo nemusí byť vždy ideálne. Vhodným miestom pre uloženie vykurovacieho dreva je napr pod pergolou alebo prístreškom.

Ale zďaleka najlepšie je využiť prístrešok na drevo (sklad reziva), ktorý je určený špeciálne na tento účel. Výber a možnosti sú naozaj široké. A ak sa považujete za kutila, môžete skúsiť postaviť prístrešok svojpomocne a ušetriť nejaké peniaze. Populárne sú napr oceľové prístrešky na drevo, ktoré ponúkajú vyššiu odolnosť proti klimatickým vplyvom, ako drevená variant. Zároveň disponujú moderným dizajnom, ktorá sa hodí prakticky do akéhokoľvek prostredia ak ľubovoľnému architektonickému štýlu.

Patrí medzi ne napr oceľový prístrešok na drevo nemeckého výrobcu Siebau, ktorý teraz kúpite za akčnú cenu 1077 € a ušetríte tak 192 €. Prístrešok je zložený z oceľových pozinkovaných plechov. Steny obsahujú celkom 476 vetracích otvorov, ktoré zaisťujú adekvátne prúdenie vzduchu a zaručujú dokonalé preschnutie uskladneného dreva. Nosnosť strechy je potom 125 kg/m2 a rozmery prístrešku (š xhxv) 3 mx 1,1 mx 2,1 m tzn. 3,2 m3.

Zaobstarajte si aj vy kvalitný prístrešok Siebau s dlhou životnosťou a 10 ročnou zárukou - ochráni drevo pred navlhnutím, zvýši jeho výhrevné vlastnosti a skrášli záhradu.

Chcete viac informácií o prístreškoch? Napíšte nám:

Prístrešok nad vchod - ochráni dvere, skrášlia dom

sp orion1350

Prístrešok nad vchod je moderným architektonickým prvkom, ktorým nielen, že skrášlite svoj ​​dom, ale predovšetkým ochránite vchodové dvere a ich okolie pred nepriaznivým počasím. Dvere a dverové lak, sa tak vplyvom pôsobenia vlhka či priameho slnečného žiarenia neznehodnocujú. Prístrešok teda predlžuje životnosť vchodových dverí.

Prístrešok nad vchod tiež zabraňuje napádanie snehu alebo dažďovej vody priamo pred vchod do domu. Prístrešok je tiež ideálnym miestom pre vychutnanie si cigarety na čerstvom vzduchu. Bez ohľadu na to, či sú vonku tridsaťstupňovej horúčavy alebo prší. Prístrešok nad vchod vás totiž ochráni tak pred slnkom, tak dažďom či snehom.

Prístrešky nad dvere však nie sú určené výhradne pre rodinné domy. Svoje uplatnenie nájdu aj u mestských budov alebo bytových domov. Veľmi často tiež zastrešujú vchodové dvere do súkromných či komerčných objektov, ako sú reštaurácie, obchody a podobne.

Prístrešok nad vchod - cena a druhy

Vchodové prístrešky sú dostupné v mnohých dizajnových i materiálových prevedeniach. Medzi najčastejšie patria drevené a hliníkové prístrešky nad vchod. S drevenou variantom sa stretnete predovšetkým u rodinných domov, chatiek a chalúp. Hliníkový prístrešok nad vchod je potom ideálny pre mestské a komerčné objekty. Rovnako dobre sa však hodí aj k RD.

Hliníkové prístrešky sú vďaka svojej univerzálnosti a modernému vzhľadu veľmi žiadané. Rovnako vynikajú dlhšou životnosťou a nulovými nárokmi na údržbu.

Cena vchodových prístreškov závisí na tom, aký materiál, rozmery a dizajn zvolíte. Štandardné cenové rozmedzie pre drevené aj hliníkové prevedenie je cca. od 154 - 578 €.

Máte otázky ohľadom vchodových prístreškov? Napíšte nám.