Hliníkové pergoly a ich výhody

tn zoom obrazek 422

Ako pergola je označovaná jednoduchá záhradná stavba porastená popínavými rastlinami, ktorej účel je predovšetkým dekoratívne. Vedľa skrášľovania záhrady však tiež tvorí vhodné miesto pre odpočinok. Na trhu sú pergoly k dostaniu v mnohých prevedeniach. Je tak úplne na vás, či dáte prednosť drevené pergole alebo sa viac páči hliníková pergola.

Donedávna boli najrozšírenejšie nezastrešenej drevené pergoly, tie sú však už na ústupe. Do stredu pozornosti sa teraz dostávajú zastrešené pergoly. Ako drevené, tak hliníkové či dokonca murované.

Umožňujú totiž tráviť čas vonku bez ohľadu na to, či práve svieti slnko alebo prší. Zastrešená pergola vás ochráni nielen pred dažďom, snehom, krúpami, ale aj vetrom. Ochranu proti vetru sa dá ešte zvýšiť inštaláciou bočných stien. Zároveň poskytujú počas slnečných dní vítaný tieň.

V prípade náhlej zmeny počasia, tak nemusíte prerušovať prácu či odpočinok alebo schovávať záhradný nábytok a podobne. Vďaka zastrešenia, totiž môžete nerušene pokračovať pitie kávy, zábave a celej rade ďalších aktivít. Pergola vybavená strechou, je tiež ideálnym miestom pre usporiadanie grilovanie. Zároveň môže nahradiť chýbajúci prístrešok pre auto alebo poslúžiť ako skladovací priestor.

Hliníková pergola

Hliníková pergola je obľúbená predovšetkým kvôli svojej odolnosti voči poveternostným vplyvom a dlhej životnosti, ktorá spravidla presahuje 30, ale aj 40 a viac rokov. A zároveň sú pergoly z hliníka úplne bezúdržbové. V prípade drevenej pergoly je nutné počítať s vysokými nárokmi na pravidelnú údržbu a kratšou dobou životnosti, ktorá väčšinou nepresahuje 20 rokov.

 

Strecha hliníkovej pergoly

Pre zastrešenie hliníkovej pergoly je najčastejšie používaný polykarbonát s aplikovanou ochranou vrstvou proti škodlivému UV a infračervenému žiareniu. Účinnosť tejto ochrany dosahuje 100% pri UV žiareniu a blokuje 50% infražiarenia.

Pergola - cena

Medzi hliníkové pergoly s polykarbonátovou strechou s ochranou proti UV a infražiareniu patrí napr lacné pergoly Palram a Skiatsu. Cena pergol sa pohybuje v rozmedzí. Stavebnicové pergoly určené pre montáž svojpomocne kúpite už od 462 EUR. Skiatsu už za akčnú cenu 1039 EUR.

Chcete hliníkovú pergolu, máte otázky? Kontaktujte nás.

 

 

Hliníkové pergoly – prečo chcieť pergolu?

1459 fbc158480952e949560e11742b8e82ec

Hliníkové pergoly sú ideálnou ochranou pred vetrom, a tiež vytvára príjemný tieň, ktorý oceníte obzvlášť v horúcich letných dňoch. Pergola sa tak stáva neoddeliteľnou súčasťou väčšiny záhrad, kde je využívaná na najrôznejšie účely a aktivitám. Jedná sa o skvelé miesto k odpočinku, konverzáciu s priateľmi a rodinou, ale aj prácu.

Ak vlastníte auto, ale nemáte pre neho zatiaľ zaistené kryté státie, ktoré by ho ochránilo pred nepriazňou počasia a následným poškodením, môže hliníková pergola ľahko fungovať, aj ako prístrešok pre auto. Prípadne ju možno využiť na uskladnenie materiálu alebo úschove záhradného nábytku a techniky.

Hliníkové pergoly - výhody a vlastnosti

Výhody pergoly z hliníka sú početné. Za najväčší z nich, však možno považovať vysokú odolnosť a dlhú životnosť, ktorá sa počíta na desaťročia. Na rozdiel drevenej pergoly, ktorá je stále veľmi obľúbená, totiž nepodlieha pôsobeniu prírodných vplyvov. Zároveň sú hliníkové pergoly bezúdržbové. Nemusíte teda investovať svoj ​​čas ani peniaze do pravidelnej údržby.

Hliníkové pergoly - na mieru aj typizované

Hliníkové pergoly môžete kúpiť ako v typových prevedeniach, tak v prevedení na mieru presne podľa vášho želania a priestorových či finančných možností.

Čo je možné prispôsobiť? 

  • Typy: Výber z 20 typizovaných variantov
  • Rozmery: 3x2, 5 m až 7x4 m
  • Počet stĺpikov: 2 alebo 3
  • Farba: snehovo biela alebo antracit. Prípadne akákoľvek iná farba z farebnej palety RAL na želanie.
  • Zastrešenie: hliníkové pergoly s alebo bez zastrešenia
  • Štandardné alebo luxusné prevedenie

 

Ak vám typizované riešenie nevyhovujú, nechajte si vykonať realizáciu hliníkovej pergoly na mieru.

Hliníkové pergoly - cena

Cena hliníkovej pergoly je veľmi prívetivá a začína už na 885 eurách. Jej celková výška sa ďalej odvíja od zvolenej varianty. Cena hliníkovej pergoly na mieru je individuálná.

Chcete hliníkovú pergolu, máte otázky? Kontaktujte nás.