Montované plechové garáže

img 2615

Auto stojace na okraji cesty, ulice, na parkovisku, skrátka na verejnom priestore, je ohrozované z mnohých strán. Najviac autá ohrozuje dážď, krúpy, sneh, prudký vietor treba s prachom, prudké slnko, ale nebezpečenstvo prichádza aj od ľudí, treba ako sa spieva v Mládková pesničke, že niekto obíde auto s korunou. Medzi ľuďmi sú občas rôzni vtipálci, ktorí idú z reštaurácie a ulamujú stierače, zrkadlá, a to sa asi nemusíme zmieňovať o zlodejoch, ktorí môžu auto vykradnúť, ale aj ukradnúť. Auto ohrozujú aj rôzne živočíchy, nielen vtáci, ktorí spôsobujú biele mnohokrát ťažko odstrániteľné fľaky, ale napríklad kuny, ktorým údajne chutia káble. Vidíte, že by človek mal byť vďačný pri každom naštartovaní, že má auto v poriadku.

Ako sa proti takýmto nebezpečenstvom brániť? Niektoré možno eliminovať úplne, treba poveternostné vplyvy, slnko, zvieratstvo, proti zlodejom nám postačí garáž. Lenže, akú garáž? Auto stojí vonku, práši sa na neho, čo s tým? Rýchla rada je rada najlepšie, preto je asi najlepšie si zvoliť montovanú plechovú garáž. Myslíte, že ide o nejakú náhradu? Ste na omyle, dnešné plechové garáže sa svojou konštrukciou vyrovnajú vo všetkých vlastnostiach a smeroch ostatným technológiám vo výstavbe garáží.

plechové a betónové garáže

Vzhľad? Nemecké montované plechové garáže SIEBAU sa omietajú, takže na prvý pohľad ani nespoznáte, že jej stavebnou konštrukciou je oceľ. Možno si aj zvoliť farbu, takže aj tou sa dá prispôsobiť Vášmu domu alebo okolitej zástavbe.

 

Pevnosť? Plechové garáže sa vyrábajú z profilovaných oceľových plechov, upevňujú sa na zabetónované pätky v podlahe.

Životnosť? Oceľové plechy majú vysoko kvalitnú povrchovú úpravu, väčšinou ide o niektoré z technológií pozinkovanie. V prvých rokoch je tak údržba takmer nulová. Výrobca dáva až desaťročnú záruku, a tú Vám nedá žiadny výrobca alebo staviteľ.

Rýchlosť výstavby? Ak máte základovú dosku, trvá montáž niekoľko hodín, záleží to od veľkosti a zložitosti dodané garáže, ráno začnete a večer môžete svoje auto už do garáže postaviť. Takú rýchlosť ponúkajú niektoré iné technológie, ale montáž plechovej garáže prebieha bez nutnosti ťažkej techniky, a to je tiež určite výhoda, najmä v prípade, ak sa garáž stavia uprostred zástavby bez možnosti veľkej manipulačnej plochy.

Cena? Montované plechové garáže môžete mať aj za 462 €, niektoré sú finančne náročnejšie, ale ide aj o náročnejšie typy, vo všetkých prípadoch v porovnaní s inou technikou výstavby je cena menšia, niekedy aj v násobkoch.

 

Katalog produktů Siebau GmbH - PDF

 

Zaujímate sa o plechové montované garáže, máte otázku? Kontaktujte nás.

 

 

Plechová garáž Siebau s omietkou

img 2080

Zaobstarať si garáž je jedna vec, druhá potom je to, akú potrebujeme, čo od nej vyžadujeme a ako by mala aj vyzerať. Druhov garáží je veľké množstvo, a to neriešime ani materiál, z ktorého je garáž zbudované. Najjednoduchším riešením je si zaobstarať garáž plechovú, pretože tie majú proti ostatným dve hlavné výhody, ktoré sú pre mnohých záujemcov rozhodujúce, a to je cena a rýchlosť stavby. Práve vďaka prijateľným cenám, rýchle a čisté výstavbe možno ušetriť nemalé finančné prostriedky aj pri zachovaní vysokej kvality, a to v dlhej životnosti i modernému dizajnu.

Najväčším dovozcom plechových garáží je nemecká spoločnosť SIEBAU, ktorá k nám dodáva garáže vyrábané z kvalitných pozinkovaných ocelí, ktoré zaručujú vysokú stabilitu, spoľahlivosť a dlhú životnosť. Steny garáží SIEABU majú vždy vonkajšiu omietku, kedy si možno jej farbu vybrať z 8 vzoriek, možno si vybrať rôzne vráta, možnosť okien, dverí a podobne.

plechové a betónové garáže

V sortimente SIEBAU nájdeme celý rad rôznych typov garáží, napríklad plechová garáž s plochou strechou, ktorá ponúka vysokú stabilitu a širokú škálu rozmerových modulov. Ide o moderný stavebnicový garážový systém, ktorý sa ľahko zakomponuje do rôznych architektonických projektov. Najviac žiadaným rozmerom sú garáže 3 x 5, 3 x 6 a 4 x 6 metrov.

Samostatná garáž SIEBAU so sedlovou strechou a štítom nad vrátami sa dodáva v širokej palete rozmerov is profilovanými či rovnými stenami. Strešná krytina je vyrobená z trapézových plechov alebo z plechu s imitáciou strešných škridiel vo farbe červenej a čiernej.

Dvojgaráž so sedlovou strechou má štít nad bočnou stenou, môže mať výklopné alebo sekcionálne brány. Namiesto jednej z garáží si možno objednať aj kombináciu s prístreškom.

Radová plechová garáž s plochou strechou je vlastne kombináciou samostatných plechových garáží, s ktorými sa dá vytvoriť rad garáží v rôznych rozmeroch av ľubovoľnom počte. Do rady možno postaviť aj iné druhy garáží, než len s rovnou strechou, môže to byť napríklad jedno alebo dvojgaráž so sedlovou strechou.

Sme výhradným zastúpením nemeckého výrobca Siebau pre ČR a SR.

Katalog produktů Siebau GmbH - PDF

Fotogalerie 

Napíšte si o viac informácií.

Plechové garáže

img 5140

Osobných automobilov, ale aj ďalších úžitkových, na svete neustále pribúda. Len v našej republike príde jeden automobil podľa statistky asi na dva občanov, a to teda znamená, že viac ako jedno auto na jednu rodinu. Možno polemizovať, či raz nedôjde k nejakému obmedzeniu a reguláciu, to ale zatiaľ aspoň v európskych podmienkach nepripadá do úvahy. Na jednej strane si naša spoločnosť ale uvedomujeme, čo automobilizmus prináša, teda aké škody spôsobuje v životnom prostredí, na druhej strane kvôli zisku z predaja áut a následne aj pohonných hmôt, sa vlastne ďalej výroba navyšuje. S množstvom áut prichádzajú ale aj ďalšie problémy, hlavne s ich parkovaním. Zvlášť staršie sídlisko, kedy sa auto plánovalo jedno na šesť rodín, sú ulice a prípadná parkovisko obsypané osobnými autami. Pretože sa ale vyrábajú ďalšie, počty narastajú. Riešenie je ale problematické, pretože ide vždy o nejaký zaberanie ďalšej pôdy, veľké finančné náklady apod To by sa mala spoločnosť starať, ale je na každom z nás, či sa rozhodne situáciu riešiť individuálne.

plechové a betónové garáže

  Edno z možností, ako zaopatriť svoje autíčko, je stavba garáže. K tomu je ale potrebný pozemok a financie na stavbu. S tým prvým sa dá asi ťažko poradiť, ale s tým druhým už áno. Predstavte si, že ide garáž postaviť doslova za niekoľko tisíc a pritom ide o stavbu, ktorá spĺňa základné podmienky - ochrana auta pred poveternostnými vplyvmi, čiastočne pred krádežou alebo vykradnutím, ale žiadna garáž toto na sto percent garantovať nemôže, v garáži ide ukladať nejaké náhradné diely a podobne.

 

Ak myslíme na ochranu auta, tak ide o plechové garáže. Plechové garáže Siebau a Wojstal sa vyrábajú v mnohých druhoch a tiež sú cenovo odstupňované, cena začína pri 462 €. Táto najjednoduchšie garáž býva často používaná ako sklad napríklad záhradného náradia alebo športových potrieb, stačí mať nejakú spevnenú plochu.

Sme výhradným zastúpením nemeckého výrobca Siebau pre ČR a SR.

Katalog produktů Siebau GmbH - PDF

Fotogalerie 

Máte zájem o lacnú garáž? Napíšte nám.

 

plechov gar siebau s omtkou

Najväčším dodávateľom kvalitných plechových garáží s vonkajšou omietkou do našej republiky je nemecká spoločnosť SIEBAU a pod touto značkou sa ponúkajú garáže nielen s vysokou úrovňou kvality, ale aj s širokou ponukou rozmerov, tvarov, príslušenstvo a množstvom doplnkov, ako sú dvere, okná, vnútorná výbava a ďalšie. Garáže SIEBAU sa dodávajú tiež s voliteľnou farbou omietky, takže sa dajú ľahko zakomponovať ku každému domu a do každého prostredia. Na výber sú aj garáže pre jedno vozidlo, ale aj pre dve alebo radové garáže, kombinácia garáže a Carport.

plechové a betónové garáže

Čo nemecký výrobca ponúka? Ide o certifikovanú výrobu z kvalitnej ocele so zárukou 10 rokov, elegantný vzhľad s vonkajšou omietkou a výberom z 8 farebných odtieňov a minimálne nároky na ďalšiu údržbu. Plechové garáže Siebau majú výborné konštrukčné a statické parametre a ponúka sa aj možnosť zvýšenia nosnosťou strechy až do 350 kg/m2, vyznačujú sa aj nízka obstarávacia cenou v porovnaní s betónovou alebo klasickou murovanou výstavbou. Proti uvedeným stavebným technikám garáže SIEBAU majú ľahkú a rýchlu montáž, sú postavené už za jediný deň, a to bez použitia ťažkej techniky.

Priebeh zákazky prebieha tak, že po jej schválení sa garáž vyrobí zo zinkovaných dielov a steny sa z vonkajšej strany vybavia kvalitné omietkou v 8 farebných odtieňoch. Pre montáž garáže je potrebné pripraviť základovú dosku alebo obvodový základový pás podľa pokynov a predloženého nákresu, garáže sú dodávané bez podlahy. Dôležité je, aby základová plocha bola v rovine.

Garáže SIEBAU sú prepravované vždy v rozloženom stave, a to preto, že je s jednotlivými dielmi jednoduchšia manipulácia a preprava vyjde celkovo oveľa ekonomickejšie. Je však nutné počítať s tým, že k montáži je potreba mať dostatočný priestor pre prepravné vozidlo a pre manipuláciu s jednotlivými dielmi. Montáž sa potom vykonáva ručne bez použitia ťažkej techniky len s pomocou hmoždiniek a skrutiek. Priemerná váha štandardné garáže, ktorá má rozmery 2,97 x 5,86 m, sa pohybuje okolo 600 kg. Po montáži je možné garáž okamžite používať.

Aby sme vyšli v ústrety aj tým, ktorí by mali s osadením problémy, môžeme zabezpečiť aj stavebnú prípravu, ide takzvane o stavbu "na kľúč". Na základe požiadaviek a dohováranie sme totiž schopní zabezpečiť všetky stavebné úpravy s tým, že môže ísť o individuálne riešenia potrebné vzhľadom k terénu.

Máte zájem o lacnú garáž? Napíšte nám.

 

Plechová garáž Siebau

plechov gar siebau

Plechová garáž, nech už opomenieme jej všetky výhody, ktoré prináša autám i stavebníkom a následne užívateľom, má aj ďalšie výhody. Ide totiž o veľmi nenáročnú stavbu, ale pri dobrej starostlivosti s dlhou životnosťou, takže sa dá použiť napríklad po úprave aj ako záhradný domček, drobný obchod a podobne. Tieto záhradné domčeky sa dobre dajú využiť aj ako skladisko, napríklad pre uloženie dreva, náradia, záhradnej techniky, ale aj ako vonkajšia fajčiareň, keď sa vo vnútri v dome alebo v byte nemôže alebo nesmie fajčiť. Ďalšou službou, ktorú môžete využiť, je tiež prípadné zázemie pre odpadové hospodárstvo na uloženie potrebného vybavenia a potom ako medzisklad samotného odpadu.

plechové a betónové garáže

V prípade domčeku alebo obchodu by snáď mohla byť problémom tepelná izolácia, ale tá sa dá vcelku rýchlo aj lacno dnes zaobstarať, dokonca niekoľkými spôsobmi. Zvyčajne keď garáž slúži svojmu účelu a vnútri skrýva auto, tepelná izolácia nie je potreba.

Na našom trhu existuje niekoľko firiem, ktoré sa výrobou ai montážou plechových garáží zaoberajú, najvýznamnejším dovozcom plechových garáží do Českej republiky ale je nemecká spoločnosť SIEBAU. V nej sa kĺbi dlhodobé skúsenosti a nemecká dôkladnosť, takže ponúka nielen bohatý výber všetkých možných variantov plechových garáží, ale aj tú najvyššiu kvalitu.

Druhov plechových garáží je niekoľko, sú to napríklad garáž s vonkajšou omietkou, ktorá má veľmi pekný vzhľad, životnosť a ponúkajú sa aj s veľkým výberom rôznych farieb a odtieňov, s množstvom rôznych doplnkov, ako sú najmä dvere, okná, vnútorná výbava a ďalšie. Ďalej je výhoda, že tieto plechové garáže dajú veľmi ľahko zakomponovať do architektonického vzhľadu domu alebo záhrady. Podobne ako v úprave, tak si možno u týchto garáží vybrať z niekoľkých variantov, a s miestom pre jedno auto, ďalej dvojgaráž alebo ako len prístrešok pre auto. Tým všetkým sú plechové garáže s vonkajšou omietkou najlepšie, čo sa dá medzi plechovými garážami ponúknuť.

Sme výhradným zastúpením nemeckého výrobca Siebau pre SR a ČR.

Katalog produktů Siebau GmbH - PDF

Fotogalerie 

 

Napíšte si o viac informácií.